DB07 106100
Fremstilling af mølleriprodukter
Virksomheder med denne hovedbranche: antal, ansatte måned for måned, og den fulde liste.
61
virksomheder
1.204
ansatte nu
32
ophørt
2
nye seneste 12 mdr.
Ansatte (CVR) · måned for måned
1.257
1.207
1.157
september 2021
marts 2024
august 2026
| måned | ansatte | å/å |
|---|---|---|
| 2026-08 | 1.204 | −26 |
| 2026-07 | 1.206 | −29 |
| 2026-06 | 1.219 | −15 |
| 2026-05 | 1.212 | −9 |
| 2026-04 | 1.199 | −5 |
| 2026-03 | 1.231 | +34 |
| 2026-02 | 1.223 | +22 |
| 2026-01 | 1.236 | +11 |
| 2025-12 | 1.241 | −6 |
| 2025-11 | 1.225 | +10 |
| 2025-10 | 1.247 | +23 |
| 2025-09 | 1.257 | +60 |
| 2025-08 | 1.230 | +48 |
| 2025-07 | 1.235 | +43 |
| 2025-06 | 1.234 | +19 |
| 2025-05 | 1.221 | +25 |
| 2025-04 | 1.204 | +29 |
| 2025-03 | 1.197 | +23 |
| 2025-02 | 1.201 | +25 |
| 2025-01 | 1.225 | +41 |
| 2024-12 | 1.247 | +38 |
| 2024-11 | 1.215 | +10 |
| 2024-10 | 1.224 | +36 |
| 2024-09 | 1.197 | +17 |
| 2024-08 | 1.182 | −1 |
| 2024-07 | 1.192 | +12 |
| 2024-06 | 1.215 | +30 |
| 2024-05 | 1.196 | +32 |
| 2024-04 | 1.175 | +18 |
| 2024-03 | 1.174 | — |
| 2024-02 | 1.176 | +14 |
| 2024-01 | 1.184 | — |
| 2023-12 | 1.209 | −8 |
| 2023-11 | 1.205 | −24 |
| 2023-10 | 1.188 | −41 |
| 2023-09 | 1.180 | −61 |
| 2023-08 | 1.183 | −51 |
| 2023-07 | 1.180 | −54 |
| 2023-06 | 1.185 | −42 |
| 2023-05 | 1.164 | −26 |
| 2023-04 | 1.157 | −34 |
| 2023-03 | 1.174 | −19 |
| 2023-02 | 1.162 | −38 |
| 2023-01 | 1.184 | −14 |
| 2022-12 | 1.217 | — |
| 2022-11 | 1.229 | +13 |
| 2022-10 | 1.229 | +30 |
| 2022-09 | 1.241 | +31 |
| 2022-08 | 1.234 | — |
| 2022-07 | 1.234 | — |
| 2022-06 | 1.227 | — |
| 2022-05 | 1.190 | — |
| 2022-04 | 1.191 | — |
| 2022-03 | 1.193 | — |
| 2022-02 | 1.200 | — |
| 2022-01 | 1.198 | — |
| 2021-12 | 1.217 | — |
| 2021-11 | 1.216 | — |
| 2021-10 | 1.199 | — |
| 2021-09 | 1.210 | — |
Økonomi · år for år 6 år
Summer af de seneste offentliggjorte årsrapporter, ét regnskab per selskab per år. Medianen er årets resultat for et typisk selskab i gruppen — summen domineres af de største.
| år | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| regnskaber | 19 | 19 | 20 | 19 | 19 | 21 |
| bruttoresultat | 880.813.003 | 918.796.358 | 816.934.057 | 667.238.361 | 646.839.057 | 688.225.152 |
| årets resultat | 175.577.248 | 232.130.442 | 154.863.463 | -6.984.505 | 27.461.327 | 51.987.697 |
| median resultat | 249.603 | 431.781 | 439.796 | 896.000 | 102.024 | 34.421 |
| egenkapital | 1.177.478.819 | 1.299.693.934 | 1.158.699.391 | 1.056.355.220 | 1.034.580.738 | 1.045.970.632 |
Flest ansatte · 61 virksomheder
| # | virksomhed | ansatte |
|---|---|---|
| 1 |
LANTMÄNNEN UNIBAKE DENMARK A/S
CVR 29219354
Aktiv
|
370
pr. august 2026
−21 å/å
|
| 2 |
OK SNACKS A/S
CVR 14336796
Aktiv
|
209
pr. august 2026
+9 å/å
|
| 3 |
VALSEMØLLEN AF 1899 A/S
CVR 14996613
Aktiv
|
169
pr. august 2026
−3 å/å
|
| 4 |
Crispy Food A/S
CVR 73793319
Aktiv
|
122
pr. august 2026
−7 å/å
|
| 5 |
EBROFROST DENMARK A/S
CVR 15736240
Aktiv
|
90
pr. august 2026
−9 å/å
|
| 6 |
LANTMÄNNEN CEREALIA A/S
CVR 69120717
Aktiv
|
86
pr. august 2026
+1 å/å
|
| 7 |
CREDIN A/S
CVR 26447003
Aktiv
|
58
pr. august 2026
−1 å/å
|
| 8 |
ORKLA FOODS STRUER A/S
CVR 18798794
Aktiv
|
34
pr. august 2026
+1 å/å
|
| 9 |
AURION A/S
CVR 87108619
Aktiv
|
24
pr. august 2026
|
| 10 |
BORNHOLMS VALSEMØLLE A/S
CVR 30929128
Aktiv
|
11
pr. august 2026
+1 å/å
|
| 11 |
Kornby ApS
CVR 44994399
Aktiv
|
10
pr. august 2026
+1 å/å
|
| 12 |
FoodRemade ApS
CVR 43835785
Aktiv
|
8
pr. august 2026
|
| 13 |
Skærtoft Mølle A/S
CVR 37588350
Aktiv
|
6
pr. august 2026
|
| 14 |
Engdigegaard ApS
CVR 27972675
Aktiv
|
3
pr. august 2026
+1 å/å
|
| 15 |
Theilgaards
CVR 44035588
Aktiv
|
1
pr. august 2026
|
| 16 |
Vild Hvede I/S
CVR 42285196
Aktiv
|
1
pr. august 2026
|
| 17 |
Linser for livet ApS
CVR 38935542
Aktiv
|
1
pr. august 2026
|
| 18 |
SAMSØ MEL ApS
CVR 34585857
Aktiv
|
1
pr. august 2026
|
| 19 |
DETECTOR A/S
CVR 10301645
Opløst efter konkurs
|
0 |
| 20 |
NAKSKOV MILL FOODS A/S
CVR 11988687
Opløst efter fusion
|
0
pr. december 2019
−66 å/å
|
| 21 |
TIKØB MØLLE ApS
CVR 19325946
Opløst efter fusion
|
0 |
| 22 |
A/S AUG. CHRISTGAU
CVR 19931110
Opløst efter fusion
|
0 |
| 23 |
Pandekagebixen v/Britt Bagger
CVR 21482943
Ophørt
|
0 |
| 24 |
Safa Trading Company v/Abdiaziz Mao
CVR 21948888
Aktiv
|
0 |
| 25 |
SVENDBORG BOGHVEDE- OG HAVREMØLLE A/S
CVR 24356019
Opløst efter fusion
|
0 |
| 26 |
WIND 1 INVEST 2 ApS
CVR 27977014
Opløst efter fusion
|
0 |
| 27 |
DALBY MØLLE A/S
CVR 30726065
Opløst efter fusion
|
0
pr. december 2020
−16 å/å
|
| 28 |
Medhjælperen v/Mikkel Pilegaard Bindzus
CVR 31982367
Ophørt
|
0 |
| 29 |
FuldkommenKorn
CVR 32029833
Ophørt
|
0 |
| 30 |
Gabs Creeps v/Gabriel Esaias Efferbach
CVR 32639879
Ophørt
|
0 |
| 31 |
Pers guldfisk ApS
CVR 33505345
Aktiv
|
0
pr. marts 2025
−7 å/å
|
| 32 |
Ø-Brød v/Helle Vibeke Reng
CVR 33542704
Ophørt
|
0 |
| 33 |
VMP INTERNATIONAL ApS
CVR 33755252
Opløst efter konkurs
|
0 |
| 34 |
NordicVikingBlend
CVR 34510873
Ophørt
|
0 |
| 35 |
Aktieselskabet af 5. april 2016
CVR 34619670
Opløst efter konkurs
|
0
pr. marts 2016
−14 å/å
|
| 36 |
Wind Handel
CVR 34924759
Ophørt
|
0 |
| 37 |
Frk.bork's pandekager
CVR 34947619
Aktiv
|
0 |
| 38 |
Nisco ApS
CVR 37380806
Aktiv
|
0
pr. december 2021
−5 å/å
|
| 39 |
Guru Snack Aps
CVR 37542644
Opløst efter konkurs
|
0
pr. januar 2020
−1 å/å
|
| 40 |
Hanne Midtgaard Rasmussen
CVR 37908436
Ophørt
|
0 |
| 41 |
Vestergård Mølleri
CVR 37935794
Ophørt
|
0 |
| 42 |
Pacifico ApS
CVR 38199323
Aktiv
|
0
pr. januar 2024
−1 å/å
|
| 43 |
Datoselskabet af 06.05.2022 ApS
CVR 38401548
Opløst efter konkurs
|
0
pr. april 2022
−10 å/å
|
| 44 |
Pandekagehuset I/S
CVR 38470000
Ophørt
|
0
pr. november 2018
−1 å/å
|
| 45 |
Blanddet IVS
CVR 38912623
Tvangsopløst
|
0 |
| 46 |
INTI Knas IVS
CVR 39195569
Tvangsopløst
|
0 |
| 47 |
Møllebjerggård
CVR 39391457
Aktiv
|
0 |
| 48 |
Falslevgård Mølle A/S
CVR 39580608
Opløst efter erklæring
|
0
pr. september 2018
|
| 49 |
Nordsjællands Fællesmølleri A/S
CVR 39971895
Under konkurs
|
0
pr. juli 2025
−2 å/å
|
| 50 |
Taern
CVR 40300627
Ophørt
|
0 |