Historisk branchekode 477810
Optikere
Denne branchekode er udgået. Ingen aktive virksomheder er registreret under den — de er alle ophørt, og stadig registrerede virksomheder med samme aktivitet er flyttet til en nyere kode. Tallene herunder er historik.
Virksomheder med denne hovedbranche: antal, ansatte måned for måned, og den fulde liste.
452
virksomheder
0
ansatte nu
452
ophørt
0
nye seneste 12 mdr.
Ansatte (CVR) · måned for måned
180
92
5
december 2019
juni 2022
november 2024
| måned | ansatte | å/å |
|---|---|---|
| 2024-11 | 5 | −76 |
| 2024-10 | 5 | −76 |
| 2024-09 | 5 | −74 |
| 2024-08 | 5 | −77 |
| 2024-07 | 6 | −82 |
| 2024-06 | 6 | −85 |
| 2024-05 | 6 | −91 |
| 2024-04 | 76 | −21 |
| 2024-03 | 75 | −31 |
| 2024-02 | 78 | −33 |
| 2024-01 | 80 | −41 |
| 2023-12 | 80 | −50 |
| 2023-11 | 81 | −54 |
| 2023-10 | 81 | −60 |
| 2023-09 | 79 | −68 |
| 2023-08 | 82 | −66 |
| 2023-07 | 88 | −56 |
| 2023-06 | 91 | −54 |
| 2023-05 | 97 | −52 |
| 2023-04 | 97 | −46 |
| 2023-03 | 106 | −33 |
| 2023-02 | 111 | −29 |
| 2023-01 | 121 | −14 |
| 2022-12 | 130 | −14 |
| 2022-11 | 135 | −8 |
| 2022-10 | 141 | −2 |
| 2022-09 | 147 | +6 |
| 2022-08 | 148 | +7 |
| 2022-07 | 144 | +4 |
| 2022-06 | 145 | −22 |
| 2022-05 | 149 | −22 |
| 2022-04 | 143 | −21 |
| 2022-03 | 139 | −17 |
| 2022-02 | 140 | −14 |
| 2022-01 | 135 | −21 |
| 2021-12 | 144 | −27 |
| 2021-11 | 143 | −24 |
| 2021-10 | 143 | −27 |
| 2021-09 | 141 | −24 |
| 2021-08 | 141 | −17 |
| 2021-07 | 140 | −10 |
| 2021-06 | 167 | +17 |
| 2021-05 | 171 | +17 |
| 2021-04 | 164 | +19 |
| 2021-03 | 156 | −11 |
| 2021-02 | 154 | −26 |
| 2021-01 | 156 | −17 |
| 2020-12 | 171 | −6 |
| 2020-11 | 167 | — |
| 2020-10 | 170 | — |
| 2020-09 | 165 | — |
| 2020-08 | 158 | — |
| 2020-07 | 150 | — |
| 2020-06 | 150 | — |
| 2020-05 | 154 | — |
| 2020-04 | 145 | — |
| 2020-03 | 167 | — |
| 2020-02 | 180 | — |
| 2020-01 | 173 | — |
| 2019-12 | 177 | — |
Økonomi · år for år 4 år
Summer af de seneste offentliggjorte årsrapporter, ét regnskab per selskab per år. Medianen er årets resultat for et typisk selskab i gruppen — summen domineres af de største.
| år | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|
| regnskaber | 3 | 16 | 27 | 32 |
| bruttoresultat | 57.332.350 | 62.927.189 | 45.993.523 | 51.247.071 |
| årets resultat | 2.081.454 | 2.090.342 | 8.008.706 | 741.338 |
| median resultat | -622 | -33.046 | -143 | -7.100 |
| egenkapital | 35.298.389 | 31.193.696 | 32.111.928 | 28.498.936 |
Flest ansatte · 452 virksomheder
0 af 452 virksomheder har registrerede ansatte og kan sorteres her.
Ingen virksomheder i denne gruppe.