← tilbage
Gem favorit

2-0 LCA consultants ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 27243797 Aktiv APS 9000 Aalborg
Årets resultat 2025 -2.506.103 -2,5 mio DKK
CVR-nummer27243797
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2003-05-15
kapitalDKK 200.000
telefon33322822
e-mailinfo@lca-net.com
hjemmesidelca-net.com
sidst opdateret2026-06-30
Beliggenhed
adresse Rendsburggade 6, 9000 Aalborg
by9000 Aalborg
kommuneAalborg Kommune
Branche
hovedbranche Anden teknisk rådgivning (711290)
Ansatte (CVR)
2026-08 15 ansatte · 14 årsværk
−5 ansatte (−25 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 15 14
2026-07 15 14
2026-06 15 14
2026-05 18 18
2026-04 17 16
2026-03 17 16
2026-02 17 16
2026-01 19 17
2025-12 20 17
2025-11 22 19
2025-10 21 17
2025-09 19 17
2025-08 20 17
2025-07 18 16
2025-06 20 17
2025-05 21 19
2025-04 24 21
2025-03 23 19
2025-02 23 19
2025-01 21 17
2024-12 20 17
2024-11 20 16
2024-10 20 16
2024-09 19 16
Ejere
Randi Lundshøj Dalgaard Legal ejer 5–9,99 % Fra: 08.03.2010
Jannick Schmidt Legal ejer 10–14,99 % Fra: 11.06.2025
IRIS WEIDEMA HOLDING ApS · CVR 31897300 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 29.04.2014
Ivan Muñoz Ortiz Legal ejer 5–9,99 % Fra: 07.07.2020
Direktion
Bo Pedersen Weidema Direktør Fra: 01.04.2026
Stiftere
Bo Pedersen Weidema Stifter Fra: 15.05.2003
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 15.614.96617.330.34313.235.62411.270.05811.063.3136.299.078
Driftsresultat -3.238.432180.3521.917.1571.783.8514.727.782—
Resultat før skat -3.179.944218.9251.901.7941.748.2814.789.7182.092.998
Årets resultat -2.506.103167.6261.440.9521.356.3473.733.2371.945.937
Egenkapital 5.854.1088.360.2118.192.5866.751.6345.755.2872.352.050
Aktiver i alt (balance) 10.539.68216.673.45311.224.66410.938.30310.654.5616.438.427
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 4.651.8437.581.8612.199.1903.783.2524.573.5144.044.216
Likvide beholdninger 2.061.3297.210.9815.500.4252.939.4372.140.8791.348.281
Antal ansatte (årsrapport) 27261514118
Lønomkostning pr. ansat 697.931659.421754.234677.366575.951518.275
Soliditetsgrad 55,5 %50,1 %73,0 %61,7 %54,0 %36,5 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-05-29
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-16
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-02
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-20
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-09
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 DØSSING & PARTNERE vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.