21-5 KOMPLEMENTAR A/S
Årets resultat 2025
1.464.439
1,5 mio
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 40897224 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Aktieselskab |
| stiftet | 2019-10-31 |
| kapital | DKK 400.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-04 |
Beliggenhed
| adresse | Christianshusvej 187, 2970 Hørsholm |
| by | 2970 Hørsholm |
| kommune | Hørsholm Kommune |
Branche
| hovedbranche | Bogføring og revision; skatterådgivning (692000) |
Revisor
| firma | EY Godkendt Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Jon Midtgaard |
aktører og ejere
Ejere
| 21-5 A/S · CVR 33084862 | Legal ejer | 100 % | Fra: 31.10.2019 |
Direktion
| Laila Albæk Salem Køj | Direktør | Fra: 31.10.2019 |
Bestyrelse
| Anders Heisel | Bestyrelsesmedlem | Fra: 31.10.2019 | |
| Laila Albæk Salem Køj | Bestyrelsesmedlem | Fra: 31.10.2019 | |
| Anders Køj | Formand | Fra: 31.10.2019 |
Stiftere
| 21-5 A/S · CVR 33084862 | Stifter | Fra: 31.10.2019 |
ejerskaber
Øvrig rolle i
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
21-5 DK43 P/S
CVR 42452033
|
09.06.2021 | — | — | |
|
21-5 DK53 P/S
CVR 43004948
|
21.01.2022 | — | — | |
|
21-5 DK58 P/S
CVR 43445898
|
11.08.2022 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK1 P/S
CVR 44499479
|
15.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK10 P/S
CVR 44860716
|
29.05.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK11 P/S
CVR 44861771
|
29.05.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK12 P/S
CVR 44564122
|
15.01.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK14 P/S
CVR 44498510
|
14.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK16 P/S
CVR 44499703
|
15.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK17 P/S
CVR 44709627
|
19.03.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK18 P/S
CVR 44511576
|
18.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK19 P/S
CVR 44879069
|
06.06.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK2 Mistral P/S
CVR 44499290
|
14.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK21 P/S
CVR 44879441
|
06.06.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK22 P/S
CVR 44654210
|
23.02.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK23 P/S
CVR 44774232
|
18.04.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK24 P/S
CVR 44668165
|
28.02.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK26 P/S
CVR 44494876
|
12.12.2023 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK27 P/S
CVR 44939584
|
03.07.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK3 P/S
CVR 44078937
|
26.05.2023 | — | — | |
|
EJERFORENINGEN 21-5 DK34 P/S
CVR 40967478
|
26.11.2019 | — | — | |
|
EJERFORENINGEN 21-5 DK35 P/S
CVR 40908897
|
05.11.2019 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK36 P/S
CVR 41359439
|
11.05.2020 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK37 P/S
CVR 41001976
|
11.12.2019 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK38 P/S
CVR 41359609
|
11.05.2020 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK39 P/S
CVR 42134384
|
15.02.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK4 P/S
CVR 44538687
|
04.01.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK40 P/S
CVR 41699744
|
22.09.2020 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK42 P/S
CVR 42134597
|
15.02.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK44 P/S
CVR 42440566
|
04.06.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK45 P/S
CVR 42583294
|
04.08.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK47 P/S
CVR 42452076
|
09.06.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK49 P/S
CVR 42715484
|
27.09.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK50 P/S
CVR 42715891
|
27.09.2021 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK51 P/S
CVR 43003429
|
21.01.2022 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK52 P/S
CVR 43003526
|
21.01.2022 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK56 P/S
CVR 43290096
|
25.05.2022 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK6 P/S
CVR 44699060
|
14.03.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK60 P/S
CVR 43504037
|
12.09.2022 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK7 P/S
CVR 44742055
|
05.04.2024 | — | — | |
|
Ejerforeningen 21-5 DK8 P/S
CVR 44585081
|
24.01.2024 | — | — | |
|
INT64 P/S
CVR 44735423
|
02.04.2024 | — | — | |
|
INT65 P/S
CVR 44784254
|
23.04.2024 | — | — | |
|
INT66 P/S
CVR 45383849
|
28.01.2025 | — | — | |
|
INT67 P/S
CVR 46338634
|
16.03.2026 | — | — | |
|
INT68 P/S
CVR 46338642
|
16.03.2026 | — | — | |
|
INT69 P/S
CVR 45428907
|
27.02.2025 | — | — | |
|
INT70 P/S
CVR 45361101
|
28.01.2025 | — | — | |
|
INT71 P/S
CVR 45935272
|
03.10.2025 | — | — | |
|
INT72 P/S
CVR 45945529
|
08.10.2025 | — | — | |
|
INT73 P/S
CVR 46124545
|
18.12.2025 | — | — | |
|
INT74 P/S
CVR 46124537
|
18.12.2025 | — | — | |
|
INT75 P/S
CVR 46124529
|
18.12.2025 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.765.256 | 1.490.712 | 780.180 | 636.268 | 319.356 | 135.516 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | 319.356 | 135.516 |
| Resultat før skat | 1.877.486 | 1.560.781 | 816.886 | 656.536 | 333.994 | 152.832 |
| Årets resultat | 1.464.439 | 1.217.409 | 637.171 | 512.098 | 260.515 | 118.886 |
| Egenkapital | 4.610.517 | 3.146.078 | 1.928.669 | 1.291.498 | 779.401 | 518.886 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.905.319 | 4.000.856 | 2.392.921 | 1.560.782 | 897.558 | 557.832 |
| Selskabskapital | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 |
| Gæld i alt | 1.294.802 | 854.778 | 464.252 | 269.284 | 118.157 | 38.946 |
| Likvide beholdninger | 924.405 | 355.476 | 83.254 | 380.103 | 119.734 | 3 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 78,1 % | 78,6 % | 80,6 % | 82,8 % | 86,8 % | 93,0 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 31/10 2019 – 31/12 2020 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
21-5 KOMPLEMENTAR A/S Aktiv P-nr. 1025182665
- startet
- 31.10.2019
- ansatte
- —