2-CONTROL HOLDING ApS
Årets resultat 2025
207.224
207.224
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 25253949 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2000-03-15 |
| kapital | DKK 125.000 |
| jbjo@dtu.dk | |
| sidst opdateret | 2026-03-02 |
Beliggenhed
| adresse | Soldugvej 8, 7400 Herning |
| by | 7400 Herning |
| kommune | Herning Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Darnell Vagnild |
aktører og ejere
Ejere
| John Bagterp Jørgensen | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 01.03.2019 |
| Sten Bay Jørgensen | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 01.10.2013 |
Direktion
| John Bagterp Jørgensen | Direktør | Fra: 30.01.2017 |
Bestyrelse
| John Bagterp Jørgensen | Formand | Fra: 30.01.2017 | |
| Sten Bay Jørgensen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 30.01.2017 |
Stiftere
| ASX 9667 ApS · CVR 10139597 | Stifter | Fra: 15.03.2000 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
2-CONTROL ApS
CVR 25293681
|
100 % | 01.04.2000 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | 207.224 | 136.782 | 0 | -7.875 | -6.500 | -6.374 |
| Driftsresultat | 207.224 | 136.782 | 0 | -7.875 | -6.500 | -6.374 |
| Resultat før skat | 207.224 | 136.782 | 409.482 | 307.373 | 651.898 | -244.370 |
| Årets resultat | 207.224 | 136.782 | 409.482 | 311.421 | 656.100 | -244.008 |
| Egenkapital | 2.769.000 | 2.971.264 | 1.534.482 | 1.348.086 | 1.036.665 | 380.565 |
| Aktiver i alt (balance) | 2.769.000 | 2.971.264 | 1.534.482 | 1.592.082 | 1.384.954 | 498.523 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | — | — | — | 243.996 | 348.289 | 117.958 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 84,7 % | 74,8 % | 76,3 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | — | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | — | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | — | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | Redmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
2-CONTROL HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1007963021
- adresse
- Soldugvej 8, 7400 Herning
- startet
- 06.10.2000
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (1)
-
2-CONTROL HOLDING ApS Ophørt P-nr. 1007472834
- branche
- Uoplyst (980000)
- startet
- 15.03.2000 – ophørt 05.10.2000
- ansatte
- —
| domæne | dtu.dk |
| oprettet | 1998-03-16 |
| udløber | 2027-03-31 |
| registrant | Danmarks Tekniske Universitet |
| adresse | Anker Engelunds Vej 101 2800 Kongens Lyngby |
| land | DK |
This page promotes an open house event at Risø Campus on May 28th, offering information about a diploma engineering education in Industrial Technology. A button invites users to see the program, time, and location.