← tilbage
Gem favorit

ÅDALENS AUTO ApS

CVR 54510519 Aktiv APS 8382 Hinnerup
Årets resultat 2026 854.382 854.382 DKK
CVR-nummer54510519
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1975-11-28
kapitalDKK 200.000
telefon86985025
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Samsøvej 26, 8382 Hinnerup
by8382 Hinnerup
kommuneFavrskov Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 8 ansatte · 4 årsværk
−3 ansatte (−27 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 8 4
2026-06 8 6
2026-05 8 7
2026-04 8 6
2026-03 8 5
2026-02 8 6
2026-01 8 6
2025-12 11 6
2025-11 8 6
2025-10 8 7
2025-09 8 7
2025-08 10 8
2025-07 11 7
2025-06 10 10
2025-05 9 9
2025-04 9 9
2025-03 9 9
2025-02 9 9
2025-01 9 8
2024-12 11 9
2024-11 11 10
2024-10 11 10
2024-09 11 10
2024-08 12 10
Ejere
JUNGE HOLDING HINNERUP ApS · CVR 21019089 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 07.11.2016
JUNGE JR. HOLDING ApS · CVR 27303226 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 07.11.2016
Direktion
Torben Junge Jensen Direktør Fra: 28.11.1975
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.420.0455.233.5405.258.9926.284.9015.232.6145.904.909
Driftsresultat 1.181.1871.104.908938.4322.264.9431.204.8212.135.606
Resultat før skat 1.099.663954.705802.0012.150.6131.072.6241.920.906
Årets resultat 854.382743.322622.8491.675.378834.3981.491.039
Egenkapital 3.387.0713.532.6893.412.8444.465.3732.789.9952.362.604
Aktiver i alt (balance) 12.418.79113.994.73914.423.62113.338.99212.393.72311.907.985
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 8.791.19510.205.64010.739.7168.587.2019.308.8939.233.038
Likvide beholdninger 2.287.2773.317.3083.235.1481.860.3081.018.3461.851.348
Antal ansatte (årsrapport) 710101098
Lønomkostning pr. ansat 448.357394.602404.500389.027424.823435.058
Soliditetsgrad 27,3 %25,2 %23,7 %33,5 %22,5 %19,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-10-21
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-10-24
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-31
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-29
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-10-31
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-11
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/05 2025 – 30/04 2026 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2024 – 30/04 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/05 2023 – 30/04 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2022 – 30/04 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2021 – 30/04 2022 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2020 – 30/04 2021 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2019 – 30/04 2020 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.