← tilbage
Gem favorit

Aarhus Minibusser ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 38985345 Under frivillig likvidation APS 8381 Tilst
Årets resultat 2025 -31.000 -31.000 DKK
CVR-nummer38985345
status Under frivillig likvidation
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2017-10-03
kapitalDKK 1.800.000
e-mailmail@abildskou.com
sidst opdateret2026-06-24
Beliggenhed
adresse Blomstervej 58, 8381 Tilst
by8381 Tilst
kommuneAarhus Kommune
Branche
hovedbranche Passagertransport ad vej uden fast køreplan (493200)
Ansatte (CVR)
2024-08 36 ansatte · 4 årsværk
Uændret siden august 2023
månedansatteårsværk
2024-08 36 4
2024-07 37 15
2024-06 35 30
2024-05 37 33
2024-04 37 30
2024-03 39 31
2024-02 38 31
2024-01 37 31
2023-12 41 28
2023-11 38 32
2023-10 38 29
2023-09 38 31
2023-08 36 26
2023-07 34 15
2023-06 36 29
2023-05 36 31
2023-04 36 32
2023-03 35 30
2023-02 40 30
2023-01 39 32
2022-12 45 29
2022-11 39 33
2022-10 39 30
2022-09 40 33
Ejere
HB-Care Holding A/S · CVR 25577957 Legal ejer 100 % Fra: 24.06.2022
Stiftere
ABILDSKOU A/S · CVR 25280334 Stifter Fra: 03.10.2017
NYMAND HOLDING ApS · CVR 14621539 Stifter Fra: 03.10.2017
Øvrige
Anders Fisker Likvidator Fra: 23.06.2026
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat -64.0009.638.00017.008.00016.368.00018.492.77714.801.536
Driftsresultat -85.000365.0001.587.000706.0002.052.619—
Resultat før skat -31.000295.0001.493.000710.0002.017.150-532.970
Årets resultat -31.000217.0001.167.000556.0001.574.924-414.969
Egenkapital 3.122.0003.153.0002.936.0001.769.0001.212.840-362.084
Aktiver i alt (balance) 3.560.0003.673.0008.375.0009.589.00014.758.28513.198.294
Selskabskapital 1.800.0001.800.0001.800.0001.800.0001.800.0001.800.000
Gæld i alt 438.000520.0005.439.0007.820.00013.545.44513.560.378
Likvide beholdninger 57.0003.176.0002.948.0002.352.0001.383.708960.642
Antal ansatte (årsrapport) 02033353632
Lønomkostning pr. ansat —429.300405.364389.543397.443384.028
Soliditetsgrad 87,7 %85,8 %35,1 %18,4 %8,2 %-2,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-09
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-05-22
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-05-28
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-05-16
Revisor: Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-21
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-05-25
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Redmark, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.