← tilbage
Gem favorit

ABC LAVPRIS, GRAM ApS

CVR 38977512 Aktiv APS 6510 Gram
Årets resultat 2025 -126.976 -126.976 DKK
CVR-nummer38977512
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1974-12-18
kapitalDKK 200.000
telefon74823029
sidst opdateret2026-02-16
Beliggenhed
adresse Fabriksvej 7, 6510 Gram
by6510 Gram
kommuneHaderslev Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 48 ansatte · 19 årsværk
+11 ansatte (+30 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 48 19
2026-06 44 19
2026-05 46 18
2026-04 42 19
2026-03 41 16
2026-02 41 18
2026-01 43 19
2025-12 43 18
2025-11 41 19
2025-10 41 17
2025-09 39 18
2025-08 38 18
2025-07 37 16
2025-06 35 18
2025-05 37 17
2025-04 38 17
2025-03 35 16
2025-02 38 18
2025-01 37 17
2024-12 36 19
2024-11 37 16
2024-10 38 15
2024-09 37 17
2024-08 39 17
Ejere
H.T. HOLDING, VIDEBÆK ApS · CVR 27956580 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 21.09.2004
ESPERANTO ApS · CVR 13617333 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 21.09.2004
Direktion
Henning Tobiasen Direktør Fra: 18.12.1974
Torben Tobiasen Direktør Fra: 15.01.2010
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.550.6367.329.3637.503.5867.881.3378.759.57410.537.052
Driftsresultat 151.956140.023767.106937.3972.042.7464.301.383
Resultat før skat -154.424-166.110561.815861.3722.022.2154.313.907
Årets resultat -126.976-75.817461.741709.1851.616.5703.364.909
Egenkapital -2.793124.183661.741909.1851.816.5703.564.909
Aktiver i alt (balance) 14.553.43414.486.53114.198.50213.784.37914.390.04913.121.387
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 14.056.22713.843.34812.935.76112.363.19412.137.4799.352.478
Likvide beholdninger 37.00037.000354.72768.00068.0465.646.911
Antal ansatte (årsrapport) 151415161818
Lønomkostning pr. ansat 438.037440.093383.792372.052335.559324.318
Soliditetsgrad -0,0 %0,9 %4,7 %6,6 %12,6 %27,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-19
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-02-03
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-01
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-02-13
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-02-16
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.