← tilbage
Gem favorit

AC 2024 A/S

CVR 36443669 Under konkurs A/S 8670 Låsby
Årets resultat 2023 -1.330.254 -1,3 mio DKK
CVR-nummer36443669
status Under konkurs
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2014-11-11
kapitalDKK 500.000
telefon70254300
e-mailmail@autocamp.dk
sidst opdateret2026-05-18
Beliggenhed
adresse Århusvej 10, 8670 Låsby
by8670 Låsby
kommuneSkanderborg Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
Revisor
firma Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Tom Østergaard
Ansatte (CVR)
2024-08 1 ansatte · 1 årsværk
−17 ansatte (−94 %) siden august 2023
månedansatteårsværk
2024-08 1 1
2024-07 14 10
2024-06 14 10
2024-05 14 10
2024-04 15 10
2024-03 11 9
2024-02 12 8
2024-01 12 9
2023-12 16 14
2023-11 19 13
2023-10 16 12
2023-09 17 13
2023-08 18 13
2023-07 17 12
2023-06 17 15
2023-05 18 15
2023-04 17 14
2023-03 17 11
2023-02 17 13
2023-01 18 13
2022-12 16 12
2022-11 19 16
2022-10 15 13
2022-09 18 12
Ejere
Hethy Dahl Holding ApS · CVR 32141145 Legal ejer 66,67–89,99 % Fra: 31.08.2023
LASSE DAHL PETERSEN HOLDING ApS · CVR 36462094 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 15.01.2020
Stiftere
Hethy Dahl Holding ApS · CVR 32141145 Stifter Fra: 11.11.2014
nøgletal 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 8.818.72913.852.02511.994.2047.458.7115.733.908
Driftsresultat 1.677.4717.615.8877.485.4704.267.1053.351.837
Resultat før skat -1.571.075-112.6288.037.7723.502.5653.562.717
Årets resultat -1.330.254-1.416.7226.240.5192.331.5122.640.573
Egenkapital 1.071.7254.666.00311.745.4415.504.92210.572.071
Aktiver i alt (balance) 84.075.22669.200.24261.118.22024.586.17135.112.496
Selskabskapital 500.000500.000500.00050.00050.000
Gæld i alt 82.618.76764.158.57049.087.46718.899.00724.388.320
Likvide beholdninger 80858.1845.45016.77613.109
Antal ansatte (årsrapport) 1211876
Lønomkostning pr. ansat 546.501554.532521.276400.112339.912
Soliditetsgrad 1,3 %6,7 %19,2 %22,4 %30,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2024-07-05
Revisor: Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-14
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-13
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-01
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-05-12
Revisor: Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2023 – 31/12 2023 Partner Revision, statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionshuset Tal & Tanker, Statsautoriseret revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.