← tilbage
Gem favorit

Advokathuset Bliddal ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29916462 Aktiv APS 6920 Videbæk
Årets resultat 2025 496.533 496.533 DKK
CVR-nummer29916462
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2006-08-01
kapitalDKK 375.000
telefon97172244
e-mailpaulex@paulex.dk
sidst opdateret2025-05-14
Beliggenhed
adresse Bredgade 20, 6920 Videbæk
by6920 Videbæk
kommuneRingkøbing-Skjern Kommune
Branche
hovedbranche Juridiske aktiviteter (691000)
Ansatte (CVR)
2026-07 7 ansatte · 5 årsværk
−2 ansatte (−22 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 7 5
2026-06 8 5
2026-05 7 5
2026-04 7 5
2026-03 8 5
2026-02 7 5
2026-01 7 5
2025-12 8 5
2025-11 8 5
2025-10 8 5
2025-09 9 5
2025-08 9 6
2025-07 9 5
2025-06 10 6
2025-05 9 6
2025-04 9 6
2025-03 10 6
2025-02 10 7
2025-01 10 7
2024-12 11 7
2024-11 10 7
2024-10 10 7
2024-09 11 7
2024-08 10 7
Ejere
LB Advokatholdingselskab af 2006 ApS · CVR 30243722 Legal ejer 100 % Fra: 01.12.2021
Direktion
Lotte Bliddal Direktør Fra: 01.08.2006
Stiftere
Ejendomsselskabet af 30.6.1992 ApS · CVR 16287407 Stifter Fra: 01.08.2006
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 4.388.1544.194.1824.161.8724.527.7425.001.4615.073.632
Driftsresultat 648.626519.847427.391629.084892.9941.012.487
Resultat før skat 649.062531.789430.133623.933881.8241.016.955
Årets resultat 496.533413.298331.759484.663684.344790.337
Egenkapital 2.153.8641.957.3311.844.0331.652.2742.240.7042.356.360
Aktiver i alt (balance) 3.656.4673.106.6683.014.0432.736.2053.732.5604.339.297
Selskabskapital 375.000375.000375.000375.000500.000500.000
Gæld i alt 1.451.6011.127.0261.145.4761.045.1311.444.1561.938.237
Likvide beholdninger 1.648.297949.349514.3972.406786.0081.610.812
Antal ansatte (årsrapport) 77781011
Lønomkostning pr. ansat 530.065517.267522.666478.949406.335363.578
Soliditetsgrad 58,9 %63,0 %61,2 %60,4 %60,0 %54,3 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-11-25
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-14
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-11-09
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-11-10
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-07
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-11-23
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2020 – 30/06 2021 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/07 2019 – 30/06 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.