← tilbage
Gem favorit

AGESEN EL ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 21770140 Opløst efter fusion APS 9690 Fjerritslev
Årets resultat 2024 407.553 407.553 DKK
CVR-nummer21770140
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1999-07-01
kapitalDKK 125.000
sidst opdateret2026-02-10
Beliggenhed
adresse Østergade 33, 9690 Fjerritslev
by9690 Fjerritslev
kommuneJammerbugt Kommune
Branche
hovedbranche El-installation (432100)
Revisor
firma RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Dan Hinnerup
Ansatte (CVR)
2025-10 1 ansatte · 0 årsværk
−10 ansatte (−91 %) siden oktober 2024
månedansatteårsværk
2025-10 1 0
2025-09 10 8
2025-08 11 8
2025-07 10 7
2025-06 10 8
2025-05 10 8
2025-04 10 8
2025-03 10 8
2025-02 10 8
2025-01 10 8
2024-12 12 7
2024-11 10 8
2024-10 11 9
2024-09 11 8
2024-08 10 8
2024-07 10 7
2024-06 10 9
2024-05 10 9
2024-04 11 10
2024-03 13 10
2024-02 14 12
2024-01 13 10
2023-12 17 11
2023-11 13 12
ingen aktive aktører registreret
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Agesen & Koldsgaard VVS Teknik ApS
CVR 26412714
20.12.2001 — —
nøgletal 2024 2023 2022 2021 2020 2019
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.587.5916.835.9966.686.9667.363.6306.073.3865.264.713
Driftsresultat 558.610723.5671.057.6592.242.0681.086.956797.921
Resultat før skat 570.050713.6381.048.4152.273.8321.103.108828.777
Årets resultat 407.553554.486816.3861.771.597858.128638.228
Egenkapital 2.406.0481.998.4952.144.0093.027.6232.106.0262.097.898
Aktiver i alt (balance) 4.752.2754.640.0544.535.3355.495.7604.961.2564.285.177
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 2.257.2272.641.5592.391.3262.293.1372.855.2302.187.279
Likvide beholdninger 325.48817.0364.370237.1231.419.52110.861
Antal ansatte (årsrapport) 111414131313
Lønomkostning pr. ansat 446.834425.405385.401378.055369.356329.291
Soliditetsgrad 50,6 %43,1 %47,3 %55,1 %42,4 %49,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-03-31
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-28
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-16
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-27
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-17
Revisor: BRANDT, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-07-13
Revisor: BRANDT, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2024 – 31/12 2024 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 BRANDT, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BRANDT, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.