← tilbage
Gem favorit

AI A/S

CVR 58684910 Aktiv A/S 2500 Valby
Årets resultat 2025 15.025.599 15 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer58684910
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1976-09-03
kapitalDKK 1.500.000
telefon32680800
e-mailai@ai.dk
hjemmesidewww.ai.dk
sidst opdateret2026-07-06
Beliggenhed
adresse Torveporten 2, 2500 Valby
by2500 Valby
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Arkitektaktiviteter (711100)
Ansatte (CVR)
2026-07 124 ansatte · 108 årsværk
+14 ansatte (+13 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 124 108
2026-06 123 113
2026-05 124 114
2026-04 120 113
2026-03 120 109
2026-02 119 111
2026-01 117 110
2025-12 115 108
2025-11 111 106
2025-10 111 94
2025-09 112 97
2025-08 108 97
2025-07 110 93
2025-06 112 106
2025-05 111 105
2025-04 113 108
2025-03 113 104
2025-02 114 106
2025-01 113 100
2024-12 108 103
2024-11 109 102
2024-10 109 94
2024-09 106 99
2024-08 105 94
Ejere
SINDAHL HOLDING ApS · CVR 28306695 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.06.2022
DEN415 ApS · CVR 31081092 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 01.06.2022
SELMAA ApS · CVR 39368013 Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.06.2021
Direktion
Tomas Rudolf Snog Direktør Fra: 01.06.2021
Bestyrelse
Niels Henrik Detlev von Buchwald Bestyrelsesmedlem Fra: 26.06.2020
Pierre Stub Knudsen Bestyrelsesmedlem Fra: 26.08.2026
Tomas Rudolf Snog Bestyrelsesmedlem Fra: 12.06.2009
Carsten Sindahl Bestyrelsesmedlem Fra: 15.11.2024
Line Thorup Schultz Formand Fra: 15.11.2024
Gitte Håhr Dam Bestyrelsesmedlem Fra: 15.08.2023
Brian Cowell Bestyrelsesmedlem Fra: 01.05.2026
Katja Lindschouw Frankvard Stenbjørn Bestyrelsesmedlem Fra: 26.08.2026
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning 131.896.985118.746.690110.207.966103.038.10299.305.29173.973.352
Bruttoresultat 61.887.74656.813.48153.138.31648.027.46140.803.63730.694.354
Driftsresultat ——————
Resultat før skat 19.224.84215.677.446————
Årets resultat 15.025.59912.141.66910.873.2935.668.4412.412.3822.932.163
Egenkapital 30.011.01223.485.41316.343.7449.829.0027.227.5608.868.608
Aktiver i alt (balance) 84.404.67874.686.49765.209.87457.061.82049.985.81745.822.300
Selskabskapital 1.500.0001.500.0001.500.0001.500.0001.500.0001.500.000
Gæld i alt 29.492.66629.263.58429.666.63030.917.81827.451.80524.019.519
Likvide beholdninger 28.612.29927.243.87430.005.69617.197.21116.046.37621.230.560
Antal ansatte (årsrapport) 10399971029570
Lønomkostning pr. ansat 725.086683.734668.875656.308651.911640.972
Soliditetsgrad 35,6 %31,4 %25,1 %17,2 %14,5 %19,4 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-20
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-03-27
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-03
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-03
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-11
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-29
Revisor: Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Ri Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Ri Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport