← tilbage
Gem favorit

ALEKS STEEN ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 14913882 Aktiv APS 8660 Skanderborg
Årets resultat 2025 7.347.387 7,3 mio DKK
CVR-nummer14913882
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1991-01-02
kapitalDKK 200.000
telefon86520066
e-mailinfo@aleks-steen.dk
hjemmesidewww.aleks-steen.dk
sidst opdateret2026-06-23
Beliggenhed
adresse Sverigesvej 2, 8660 Skanderborg
by8660 Skanderborg
kommuneSkanderborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 21 ansatte · 9 årsværk
−2 ansatte (−9 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 21 9
2026-06 20 18
2026-05 20 17
2026-04 23 20
2026-03 25 20
2026-02 23 19
2026-01 23 18
2025-12 23 16
2025-11 24 19
2025-10 23 19
2025-09 23 20
2025-08 24 18
2025-07 23 10
2025-06 24 19
2025-05 23 19
2025-04 22 18
2025-03 22 18
2025-02 22 19
2025-01 22 17
2024-12 23 17
2024-11 23 18
2024-10 23 19
2024-09 22 19
2024-08 22 18
Ejere
Baso Group A/S · CVR 45293874 Legal ejer 90–99,99 % Fra: 08.05.2026
Direktion
Flemming Steen Direktør Fra: 21.06.2004
Bestyrelse
Kenneth Sandfeld Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 08.05.2026
Bjarne Poulsen Formand Fra: 08.05.2026
Flemming Steen Bestyrelsesmedlem Fra: 21.06.2004
Stiftere
Hans Marius Voldby Jensen Stifter Fra: 02.01.1991
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 27.525.77922.272.12522.520.44725.097.11829.939.40328.564.768
Driftsresultat 9.840.8667.474.9976.427.2228.216.24511.023.37911.110.380
Resultat før skat 9.449.7957.098.8046.077.2898.309.42710.650.54610.705.174
Årets resultat 7.347.3875.501.7444.702.8856.545.4208.328.7618.441.376
Egenkapital 12.690.32411.342.93714.313.48015.931.27316.713.02810.219.662
Aktiver i alt (balance) 28.069.99026.305.10627.966.96731.628.88536.268.81434.530.404
Selskabskapital 200.000200.000200.000200.000200.000200.000
Gæld i alt 15.379.66614.962.16913.653.48715.697.61219.555.78624.310.742
Likvide beholdninger 1411414.030.6792.7872.792.8408.803
Antal ansatte (årsrapport) 191920242631
Lønomkostning pr. ansat 828.265660.391683.571608.111638.119499.876
Soliditetsgrad 45,2 %43,1 %51,2 %50,4 %46,1 %29,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-03-04
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-03
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-05
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-03
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-29
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-03
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.