← tilbage
Gem favorit

ALH HOLDING ApS

CVR 33867018 Opløst efter fusion APS 2750 Ballerup
Årets resultat 2021 9.764.382 9,8 mio DKK
CVR-nummer33867018
status Opløst efter fusion
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2011-08-10
kapitalDKK 80.000
sidst opdateret2022-10-21
Beliggenhed
adresse Lautrupvang 8, 2750 Ballerup
by2750 Ballerup
kommuneBallerup Kommune
Branche
hovedbranche Ikke-finansielle holdingselskaber (642020)
Revisor
firma Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jens Sejer Pedersen
ingen aktive aktører registreret
nøgletal 2021 2020 2019
Nettoomsætning 131.430.752116.883.708106.441.504
Bruttoresultat 101.057.10292.014.84383.254.588
Driftsresultat 12.990.37611.681.2359.702.562
Resultat før skat 12.621.42710.741.14912.766.155
Årets resultat 9.764.3828.330.78610.697.769
Egenkapital 8.903.34811.467.72117.496.935
Aktiver i alt (balance) 54.406.34456.078.98056.893.254
Selskabskapital 80.00080.00080.000
Gæld i alt 39.687.61440.359.56435.907.723
Likvide beholdninger 6.301.91912.998.2927.883.244
Antal ansatte (årsrapport) 11110188
Lønomkostning pr. ansat 782.254770.244808.155
Soliditetsgrad 16,4 %20,4 %30,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2022-07-07
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-01
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-05-20
Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (3)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2021 – 31/12 2021 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.