← tilbage

ALMIND VÆRK ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 45657310 Aktiv APS 8800 Viborg
Årets resultat 2026 2.474.111 2,5 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer45657310
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1963-05-24
kapitalDKK 400.000
telefon86639500
e-mailoffice@almind.dk
sidst opdateret2026-04-27
Beliggenhed
adresse Silkeborgvej 28, 8800 Viborg
by8800 Viborg
kommuneViborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 10 ansatte · 5 årsværk
Uændret siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 10 5
2026-06 10 7
2026-05 10 7
2026-04 10 8
2026-03 10 8
2026-02 10 8
2026-01 11 7
2025-12 12 8
2025-11 11 8
2025-10 10 8
2025-09 10 8
2025-08 10 7
2025-07 10 6
2025-06 12 8
2025-05 12 8
2025-04 10 8
2025-03 10 8
2025-02 11 8
2025-01 11 7
2024-12 11 8
2024-11 12 8
2024-10 13 8
2024-09 12 8
2024-08 11 7
Ejere
KESA HOLDING ApS · CVR 30605330 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 31.07.2018
Steffen Tams Holding ApS · CVR 42626961 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 01.09.2021
Direktion
Knud Erik Andersen Direktør Fra: 28.06.2007
Steffen Tams Jørgensen Direktør Fra: 01.09.2021
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 8.466.7258.326.3799.413.82511.290.75010.436.6639.698.310
Driftsresultat 3.189.7013.362.2883.693.9735.578.2923.796.6952.834.794
Resultat før skat 3.174.5193.329.0033.672.4345.565.7363.776.3872.784.570
Årets resultat 2.474.1112.594.2452.841.5824.351.8642.929.4752.163.884
Egenkapital 2.915.7063.041.5953.247.3504.755.7693.043.9043.163.884
Aktiver i alt (balance) 4.939.7305.236.1856.209.2737.493.1086.704.3897.043.617
Selskabskapital 400.000400.000400.000400.000400.000400.000
Gæld i alt 1.987.0242.163.5902.945.4232.737.3393.660.4853.879.733
Likvide beholdninger 955.635456.1461.691.2571.408.3924.5171.200.926
Antal ansatte (årsrapport) 101011121313
Lønomkostning pr. ansat 518.952488.141510.128469.203497.190507.730
Soliditetsgrad 59,0 %58,1 %52,3 %63,5 %45,4 %44,9 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-09
Revisor: Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-05
Revisor: Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-14
Revisor: Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-08
Revisor: Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-02
Revisor: Révision+ Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-26
Revisor: midt revision ApS
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/05 2025 – 30/04 2026 Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/05 2024 – 30/04 2025 Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/05 2023 – 30/04 2024 Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/05 2022 – 30/04 2023 Révision+ Statsautoriseret Revisionsanpartsselskab vis rapport
01/05 2021 – 30/04 2022 Révision+ Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/05 2020 – 30/04 2021 midt revision ApS vis rapport
01/05 2019 – 30/04 2020 midt revision ApS vis rapport