← tilbage

ANCHER'S HAVECENTER ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 21246301 Aktiv APS 2670 Greve
Årets resultat 2025 187.459 187.459 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer21246301
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet1998-10-01
kapitalDKK 125.000
telefon43690546
e-mailKASPER@ANCHERS.DK
hjemmesideKONTAKT@ANCHERS.DK
sidst opdateret2026-04-14
Beliggenhed
adresse Kildebrøndevej 50, 2670 Greve
by2670 Greve
kommuneGreve Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med blomster og planter (477610)
Ansatte (CVR)
2026-07 59 ansatte · 22 årsværk
−14 ansatte (−19 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 59 22
2026-06 64 29
2026-05 61 33
2026-04 60 32
2026-03 54 28
2026-02 43 25
2026-01 66 26
2025-12 62 29
2025-11 60 33
2025-10 69 31
2025-09 70 33
2025-08 66 30
2025-07 73 31
2025-06 71 40
2025-05 78 44
2025-04 69 42
2025-03 63 39
2025-02 52 35
2025-01 60 33
2024-12 64 35
2024-11 64 37
2024-10 67 38
2024-09 64 39
2024-08 62 33
Ejere
DORTE ANCHER PEDERSEN HOLDING ApS · CVR 20259647 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 30.09.2024
Kasper Ancher Holding ApS · CVR 44712458 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 30.09.2024
Camille Ancher Holding ApS · CVR 44751224 Legal ejer 20–24,99 % Fra: 30.09.2024
Direktion
Henrik Ancher Pedersen Direktør Fra: 26.02.1999
Bestyrelse
Henrik Ancher Pedersen Formand Fra: 09.04.2025
Kasper Ancher Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 09.04.2025
Mette Terese Ancher Pedersen Bestyrelsesmedlem Fra: 09.04.2025
Stiftere
VX 10.312 ApS · CVR 10014689 Stifter Fra: 01.10.1998
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 19.335.11017.748.21515.423.53218.724.83919.272.44619.284.892
Driftsresultat 1.921.127-852.712-2.632.169-210.7651.198.2423.364.712
Resultat før skat 145.259-2.467.267-3.969.209-1.090.011603.4372.375.750
Årets resultat 187.459-2.467.267-3.969.209-965.877460.4921.839.250
Egenkapital 16.107.3233.240.2155.707.4829.676.69110.842.56810.582.076
Aktiver i alt (balance) 45.211.58642.965.17440.562.01442.276.35136.279.69334.456.297
Selskabskapital 125.000125.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 29.104.26339.724.95934.854.53232.599.66025.312.99123.852.002
Likvide beholdninger 33.05314.48927.11457.91612.21171.911
Antal ansatte (årsrapport) 464442485144
Lønomkostning pr. ansat 365.342390.617394.813370.705332.257345.318
Soliditetsgrad 35,6 %7,5 %14,1 %22,9 %29,9 %30,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-04-13
Revisor: inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-16
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-04-22
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-04-04
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-16
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-02-03
Revisor: Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 inforevision statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2018 – 30/09 2019 Grant Thornton, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport