ANDRÉ ROGACZEWSKI HOLDING II ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
80.825.000
80,8 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 39622408 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-06-06 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-07-01 |
Beliggenhed
| adresse | Christianshavns Voldgade 12, 1424 København K |
| by | 1424 København K |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | BAAGØE SCHOU STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB |
Ansatte (CVR)
2026-07
1 ansatte
·
1 årsværk
Uændret siden juli 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 1 | 1 |
| 2026-06 | 1 | 1 |
| 2026-05 | 1 | 1 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 1 |
| 2026-02 | 1 | 1 |
| 2026-01 | 1 | 1 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 1 | 1 |
| 2025-10 | 1 | 1 |
| 2025-09 | 1 | 1 |
| 2025-08 | 1 | 1 |
| 2025-07 | 1 | 1 |
| 2025-06 | 1 | 1 |
| 2025-05 | 1 | 1 |
| 2025-04 | 1 | 1 |
| 2025-03 | 1 | 1 |
| 2025-02 | 1 | 1 |
| 2025-01 | 1 | 1 |
| 2024-12 | 1 | 1 |
| 2024-11 | 1 | 1 |
| 2024-10 | 1 | 1 |
| 2024-09 | 1 | 1 |
| 2024-08 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Anella Rogaczewski | Legal ejer | 15–19,99 % | Fra: 26.05.2026 |
| André Rafal Rogaczewski | Legal ejer | 66,67–89,99 % | Fra: 26.05.2026 |
Direktion
| André Rafal Rogaczewski | Direktør | Fra: 21.06.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
André Rogaczewski Holding II 2022 ApS
CVR 43657135
|
100 % | 01.11.2022 | — | — |
|
AR Creative ApS
CVR 40313168
|
100 % | 04.03.2019 | — | — |
|
AR real estates ApS
CVR 46214013
|
100 % | 28.01.2026 | — | — |
|
Blue Cell Therapeutics ApS
CVR 39981610
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling
33,33–49,99 %: fra 29.06.2026 33,33–49,99 %: 08.10.2024 – 28.06.2026 33,33–49,99 %: 01.08.2024 – 07.10.2024 33,33–49,99 %: 27.06.2024 – 31.07.2024 33,33–49,99 %: 12.05.2024 – 26.06.2024 33,33–49,99 %: 14.03.2024 – 11.05.2024 33,33–49,99 %: 20.10.2023 – 13.03.2024 25–33,32 %: 01.07.2022 – 19.10.2023 20–24,99 %: 30.03.2020 – 30.06.2022 |
29.06.2026 | — | — |
|
Nordic Stem Cell Clinic ApS
CVR 44048434
|
25–33,32 % *
Ejerudvikling
25–33,32 %: fra 21.09.2023 25–33,32 %: 03.07.2023 – 20.09.2023 33,33–49,99 %: 09.05.2023 – 02.07.2023 |
21.09.2023 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
ApS KOMPLEMENTARSELSKABET HILLERØD III
CVR 28521146
|
15–19,99 % | 04.08.2020 – 07.12.2023 |
|
Ejendomsselskabet Ouskær ApS
CVR 41705965
|
15–19,99 % | 25.09.2020 – 01.12.2022 |
|
MV Strategy & Invest ApS
CVR 41912006
|
50–66,66 % | 14.11.2023 – 30.06.2025 |
|
Netcompany Holding ApS
CVR 37415197
|
33,33–49,99 % | 06.06.2018 – 04.08.2020 |
|
PROffFeed ApS
CVR 38240250
|
10–14,99 % | 06.06.2018 – 28.06.2020 |
|
PROffFeed ApS
CVR 38240250
|
20–24,99 % | 29.06.2020 – 01.11.2022 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
AR Creative ApS
CVR 40313168
|
04.03.2019 | — | — | |
|
AR real estates ApS
CVR 46214013
|
28.01.2026 | — | — | |
|
PayProff A/S
CVR 40914307
|
07.11.2019 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.748.000 | -6.342.000 | -4.945.000 | -15.883.000 | -4.224.000 | -6.476.000 |
| Driftsresultat | -8.232.000 | -6.950.000 | -5.547.000 | -16.486.000 | -4.826.000 | -6.476.000 |
| Resultat før skat | 100.244.000 | 223.704.000 | 87.983.000 | -203.961.000 | 174.971.000 | 15.416.000 |
| Årets resultat | 80.825.000 | 209.962.000 | 80.875.000 | -205.891.000 | 136.398.000 | 13.671.000 |
| Egenkapital | 1.071.239.000 | 960.028.000 | 765.066.000 | 800.324.000 | 1.033.018.000 | 902.620.000 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.443.774.000 | 1.280.642.000 | 1.129.292.000 | 1.217.972.000 | 1.144.637.000 | 951.855.000 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 371.536.000 | 320.614.000 | 364.226.000 | 417.648.000 | 111.619.000 | 49.235.000 |
| Likvide beholdninger | 18.148.000 | 12.836.000 | 44.651.000 | 139.082.000 | 5.725.000 | 27.610.000 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Soliditetsgrad | 74,2 % | 75,0 % | 67,8 % | 65,7 % | 90,2 % | 94,8 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-07-09
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-02
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-19
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-08-02
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-30
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-30
Revisor: Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Baagøe | Schou, statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
ANDRÉ ROGACZEWSKI HOLDING II ApS Aktiv P-nr. 1023677489
- startet
- 06.06.2018
- ansatte
- 1 pr. juli 2026 · 1 årsværk