← tilbage
Gem favorit

ANKIRO ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 26404401 Aktiv APS 1208 København K
Årets resultat 2025 30.008 30.008 DKK
CVR-nummer26404401
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2002-01-01
kapitalDKK 128.378
sidst opdateret2026-06-26
Beliggenhed
adresse Kompagnistræde 10, 1208 København K
by1208 København K
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Anden udgivelse af software (582900)
Ansatte (CVR)
2026-08 11 ansatte · 7 årsværk
−2 ansatte (−15 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 11 7
2026-07 11 7
2026-06 12 7
2026-05 14 9
2026-04 12 9
2026-03 14 8
2026-02 14 8
2026-01 12 8
2025-12 13 9
2025-11 13 8
2025-10 13 9
2025-09 11 7
2025-08 13 10
2025-07 13 8
2025-06 13 9
2025-05 13 9
2025-04 15 9
2025-03 14 9
2025-02 14 9
2025-01 12 8
2024-12 12 8
2024-11 13 9
2024-10 14 9
2024-09 14 9
Ejere
Rune Ramlal Stilling Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.08.2009
Martin Starch Sørensen Legal ejer 5–9,99 % Fra: 01.08.2009
Kasper Egdø Legal ejer 0 % Fra: 01.08.2009
Steen Michael Bøhm Andersen Legal ejer 15–19,99 % Fra: 19.10.2021
Esben Myrup Alfort Legal ejer 10–14,99 % Fra: 01.08.2009
FAKULA ApS · CVR 25834690 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 19.10.2021
Direktion
Bo Vincents Direktør Fra: 15.02.2002
Stiftere
ApS KBUS 38 nr.3117 · CVR 19270939 Stifter Fra: 01.01.2002
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 9.681.12311.909.0819.606.9776.941.4237.136.9627.621.633
Driftsresultat 156.185267.024228.149688.894321.188272.237
Resultat før skat 40.75014.500-382.298376.1108.558-171.006
Årets resultat 30.008196.174-353.805331.680537.674-226.313
Egenkapital 2.326.9812.296.9732.100.7992.454.6042.122.9241.585.250
Aktiver i alt (balance) 9.713.44811.495.27316.112.30717.178.62417.574.31216.190.801
Selskabskapital 128.378128.378128.378128.378128.378128.378
Gæld i alt 6.133.7027.148.50311.672.28112.356.30013.179.73212.282.261
Likvide beholdninger 41.461280.819173.5254.9202.491.8301.071.074
Antal ansatte (årsrapport) 111315171518
Lønomkostning pr. ansat 511.084411.629455.853221.970219.196259.995
Soliditetsgrad 24,0 %20,0 %13,0 %14,3 %12,1 %9,8 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-28
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-19
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-27
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-16
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-16
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-05
Revisor: Revisionsfirmaet Albrechtsen
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (8)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Revisionsfirmaet Albrechtsen vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.