← tilbage
Gem favorit

Artes Home ApS

CVR 41783966 Aktiv APS 8800 Viborg
Årets resultat 2025 1.263.256 1,3 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer41783966
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2020-10-22
kapitalDKK 40.000
telefon31448959
e-mailkontakt@artes.dk
hjemmesidewww.artes.dk
sidst opdateret2026-06-11
Beliggenhed
adresse Klokkestøbervej 31, 8800 Viborg
by8800 Viborg
kommuneViborg Kommune
Ansatte (CVR)
2026-07 32 ansatte · 25 årsværk
+3 ansatte (+10 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 32 25
2026-06 31 26
2026-05 29 27
2026-04 27 26
2026-03 29 25
2026-02 30 27
2026-01 29 25
2025-12 29 26
2025-11 30 26
2025-10 31 24
2025-09 29 25
2025-08 29 24
2025-07 29 20
2025-06 25 23
2025-05 25 23
2025-04 24 22
2025-03 27 23
2025-02 28 23
2025-01 26 22
2024-12 25 24
2024-11 25 24
2024-10 24 20
2024-09 25 22
2024-08 24 18
Ejere
Artes ApS · CVR 38050680 Legal ejer 100 % Fra: 22.10.2020
Direktion
Brian Ritz Morosi-Jørgensen Direktør Fra: 22.10.2020
Bestyrelse
Per Birch Formand Fra: 17.08.2022
Brian Ritz Morosi-Jørgensen Bestyrelsesmedlem Fra: 17.08.2022
Nick Treff Christiansen Bestyrelsesmedlem Fra: 17.08.2022
Stiftere
Artes ApS · CVR 38050680 Stifter Fra: 22.10.2020
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning —————
Bruttoresultat 16.352.38113.383.7636.321.7423.861.6331.348.097
Driftsresultat 1.635.5481.032.896-271.35255.936236.142
Resultat før skat 1.624.1861.032.723-272.00753.421235.329
Årets resultat 1.263.256805.851-212.31741.673182.530
Egenkapital 2.120.992857.73651.887264.203222.530
Aktiver i alt (balance) 7.322.7347.554.9013.403.1591.562.1681.461.822
Selskabskapital 40.00040.00040.00040.00040.000
Gæld i alt 4.684.4426.335.0653.345.2721.297.9651.239.292
Likvide beholdninger 4.081.9724.848.636913.186529.786194.213
Antal ansatte (årsrapport) 24191021
Lønomkostning pr. ansat 603.956622.796659.309——
Soliditetsgrad 29,0 %11,4 %1,5 %16,9 %15,2 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-01
Revisor: Schantz Revisiongodkendt revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-01
Revisor: Schantz Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-01
Revisor: Schantz Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-19
Revisor: Schantz Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-05-19
Revisor: Schantz Revision
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (5)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Schantz Revisiongodkendt revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Schantz Revision vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Schantz Revision vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Schantz Revision vis rapport
22/10 2020 – 31/12 2021 Schantz Revision vis rapport