A/S AF 26.10.1983
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
67.197.284
67,2 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 73781418 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Aktieselskab |
| stiftet | 1983-10-26 |
| kapital | DKK 500.000 |
| telefon | 33323035 |
| sidst opdateret | 2026-06-11 |
Beliggenhed
| adresse | Nordvestvej 31, 9000 Aalborg |
| by | 9000 Aalborg |
| kommune | Aalborg Kommune |
Branche
| hovedbranche | Opførelse af bygninger (410000) |
Revisor
| revisor | REDMARK, GODKENDT REVISIONSPARTNERSELSKAB |
Ansatte (CVR)
2026-07
2 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-07 | 2 | 1 |
| 2026-06 | 2 | 1 |
| 2026-05 | 3 | 2 |
| 2026-04 | 4 | 3 |
| 2026-03 | 4 | 3 |
| 2026-02 | 4 | 3 |
| 2026-01 | 3 | 2 |
| 2025-04 | 1 | 1 |
| 2025-01 | 1 | 1 |
| 2024-10 | 1 | 1 |
| 2024-07 | 1 | 1 |
| 2024-04 | 1 | 1 |
| 2024-01 | 1 | 1 |
| 2023-10 | 1 | 1 |
| 2023-07 | 1 | 1 |
| 2023-04 | 1 | 1 |
| 2023-01 | 1 | 1 |
| 2022-10 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| CARL EJLER RASMUSSEN & CO. A/S · CVR 17396013 | Legal ejer | 0 % | Fra: 01.10.2021 |
| CAROLINE E. RASMUSSEN HOLDING ApS · CVR 25894626 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 01.10.2020 |
| CAMILLA E. RASMUSSEN HOLDING ApS · CVR 25897374 | Legal ejer | 33,33–49,99 % | Fra: 01.10.2020 |
| Carl Ejler Rasmussens Fond · CVR 39415704 | Legal ejer | 0 % | Fra: 01.10.2021 |
Direktion
| Ernst Michaelsen | Direktør | Fra: 03.06.2026 |
Bestyrelse
| Carl Ejler Rasmussen | Formand | Fra: 26.10.1983 | |
| Ernst Michaelsen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 03.06.2026 | |
| Casper Munksø Thomsen | Næstformand | Fra: 03.06.2026 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BADEHUSVEJ 1 ApS
CVR 20240105
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 02.01.2018 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 01.07.1997 – 31.12.2017 |
02.01.2018 | — | — |
|
EG VANDMANDEN ApS
CVR 33081537
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 02.01.2018 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 23.08.2010 – 31.12.2017 |
02.01.2018 | — | — |
|
Ejlers Gård Parkering ApS
CVR 43617125
|
100 % | 27.10.2022 | — | — |
|
Holy Cows ApS
CVR 36996382
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 02.01.2018 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 12.08.2015 – 31.12.2017 |
02.01.2018 | — | — |
|
PENGE IN-VEST A/S
CVR 78950528
|
90–99,99 % *
Ejerudvikling
90–99,99 %: fra 10.01.2022 100 %: 02.01.2018 – 09.01.2022 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 27.09.1990 – 31.12.2017 |
10.01.2022 | — | — |
|
VORDINGBORG SYDHAVNSGRUNDE ApS
CVR 28105037
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 02.01.2018 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 06.09.2004 – 31.12.2017 |
02.01.2018 | — | — |
|
ØSS 5 ApS
CVR 29012660
|
100 % *
Ejerudvikling
100 %: fra 02.01.2018 90–99,99 %: 01.01.2018 – 01.01.2018 100 %: 23.09.2005 – 31.12.2017 |
02.01.2018 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
AMALIEGADE 13 ApS
CVR 27988083
|
100 % | 02.08.2004 – 31.12.2017 |
|
AMALIEGADE 13 ApS
CVR 27988083
|
90–99,99 % | 01.01.2018 – 01.01.2018 |
|
AMALIEGADE 13 ApS
CVR 27988083
|
100 % | 02.01.2018 – 29.06.2023 |
|
CD 5 ApS
CVR 27108695
|
100 % | 03.03.2003 – 06.12.2017 |
|
CD9 ApS
CVR 28127146
|
100 % | 15.10.2004 – 01.01.2018 |
|
CD9 ApS
CVR 28127146
|
100 % | 02.01.2018 – 01.01.2022 |
|
CERACO POLAND HOLDING A/S
CVR 26997887
|
90–99,99 % | 12.12.2003 – 31.12.2016 |
|
CERACO POLAND HOLDING A/S
CVR 26997887
|
100 % | 01.01.2017 – 26.02.2018 |
|
CERCO 4 ApS
CVR 20240296
|
100 % | 01.07.1997 – 31.12.2017 |
|
CERCO 4 ApS
CVR 20240296
|
90–99,99 % | 01.01.2018 – 01.01.2018 |
|
CERCO 4 ApS
CVR 20240296
|
100 % | 02.01.2018 – 22.12.2022 |
|
SHOPPEN AALBORG ApS
CVR 19408590
|
100 % | 25.10.1996 – 31.05.2015 |
|
Spisogværglad ApS
CVR 37019011
|
100 % | 13.08.2015 – 06.12.2017 |
|
UNIVERSITETSPARKEN AALBORG ApS
CVR 16271101
|
100 % | 01.07.1992 – 31.12.2017 |
|
UNIVERSITETSPARKEN AALBORG ApS
CVR 16271101
|
90–99,99 % | 01.01.2018 – 01.01.2018 |
|
UNIVERSITETSPARKEN AALBORG ApS
CVR 16271101
|
100 % | 02.01.2018 – 25.06.2021 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejlers Gård Parkering ApS
CVR 43617125
|
27.10.2022 | — | — | |
|
Holy Cows ApS
CVR 36996382
|
12.08.2015 | — | — | |
|
UNIVERSITETSPARK NORD II ApS
CVR 21432385
|
20.01.1999 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
CD 14 ApS
CVR 34575789
|
07.05.2012 – 02.05.2019 | |
|
CERACO DEVELOPMENT A/S
CVR 10061121
|
26.11.2000 – 26.10.2012 | |
|
CERACO POLAND HOLDING A/S
CVR 26997887
|
17.12.2003 – 26.02.2018 | |
|
CERCO 9 ApS
CVR 25788389
|
09.12.2000 – 10.05.2011 | |
|
MARIENBERGVEJ 132 ApS
CVR 25788346
|
09.12.2000 – 08.06.2015 | |
|
SAMSON INTERNATIONAL FINANS A/S
CVR 10755549
|
21.04.1987 – 14.06.1993 | |
|
Spisogværglad ApS
CVR 37019011
|
13.08.2015 – 06.12.2017 | |
|
VESTERAA 3 ApS
CVR 21155500
|
21.09.1998 – 04.07.2006 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -220.771 | -278.985 | -303.549 | -388.875 | -465.443 | -169.705 |
| Driftsresultat | -4.220.771 | -4.278.985 | -4.303.549 | -4.388.875 | — | -190.176 |
| Resultat før skat | 67.073.671 | 69.232.075 | 36.707.425 | 85.727.245 | 82.392.196 | 95.441.430 |
| Årets resultat | 67.197.284 | 69.329.150 | 36.987.513 | 87.334.410 | 82.871.342 | 95.354.073 |
| Egenkapital | 931.901.173 | 873.748.679 | 810.388.324 | 784.554.906 | 713.805.593 | 642.369.519 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.065.268.549 | 1.072.241.292 | 1.060.430.902 | 1.095.387.388 | 841.834.666 | 785.719.255 |
| Selskabskapital | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 | 500.000 |
| Gæld i alt | 133.367.376 | 198.492.613 | 250.042.578 | 310.832.482 | 128.029.073 | 142.562.879 |
| Likvide beholdninger | 5.967.705 | 5.684.204 | 30.513.584 | 58.087.891 | 697.504 | 21.222.321 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | — | 1 |
| Soliditetsgrad | 87,5 % | 81,5 % | 76,4 % | 71,6 % | 84,8 % | 81,8 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Redmark | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Redmark | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Redmark | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Redmark | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Redmark | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | REDMARK | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | REDMARK | vis rapport |
p-enheder (1)
-
A/S AF 26/10 1983 Aktiv P-nr. 1002412507
- adresse
- Nordvestvej 31, 9000 Aalborg
- branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- startet
- 01.05.1983
- ansatte
- 2 pr. juli 2026 · 1 årsværk