← tilbage
Gem favorit

BAC Corrosion Control A/S

CVR 40369740 Aktiv A/S 4681 Herfølge
Årets resultat 2025 4.782.879 4,8 mio DKK
CVR-nummer40369740
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2019-01-30
kapitalDKK 500.000
sidst opdateret2026-06-08
Beliggenhed
adresse Færøvej 7, 4681 Herfølge
by4681 Herfølge
kommuneKøge Kommune
Ansatte (CVR)
2026-08 61 ansatte · 48 årsværk
−1 ansat (−2 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 61 48
2026-07 62 50
2026-06 63 55
2026-05 63 55
2026-04 63 57
2026-03 62 58
2026-02 60 53
2026-01 59 54
2025-12 61 54
2025-11 62 53
2025-10 63 54
2025-09 62 55
2025-08 62 50
2025-07 63 50
2025-06 63 54
2025-05 63 57
2025-04 64 55
2025-03 64 59
2025-02 65 59
2025-01 69 72
2024-12 69 64
2024-11 68 64
2024-10 71 57
2024-09 70 62
Ejere
BAC Impalloy HOLDING ApS · CVR 36421487 Legal ejer 100 % Fra: 30.01.2019
Direktion
Christian Peter Thomsen Direktør Fra: 30.01.2019
Benny Dohn Direktør Fra: 30.08.2024
Bestyrelse
Kim Bonde Bestyrelsesmedlem Fra: 30.08.2024
Niels Aage Rahbek Bestyrelsesmedlem Fra: 01.09.2025
Søren Blandford Houlberg Formand Fra: 18.02.2025
Christian Peter Thomsen Bestyrelsesmedlem Fra: 30.01.2019
Benny Dohn Bestyrelsesmedlem Fra: 30.08.2024
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 35.171.90439.312.38836.711.21529.569.79125.463.58425.253.862
Driftsresultat 7.393.6956.982.0579.855.0537.646.8403.831.9453.740.349
Resultat før skat 6.261.4116.190.3358.896.1406.655.5482.974.4152.641.127
Årets resultat 4.782.8794.749.3136.928.7265.259.7242.056.6382.118.774
Egenkapital 26.320.09523.450.35420.525.85812.477.1329.217.4088.777.414
Aktiver i alt (balance) 63.017.41761.773.74462.629.25654.734.92844.803.89649.523.206
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 36.042.64437.555.47541.160.30042.153.22635.282.76440.414.967
Likvide beholdninger 129.1783.935.245898.3346.088.378734.5645.825.487
Antal ansatte (årsrapport) 626960514848
Lønomkostning pr. ansat 410.264435.364409.650382.254365.160358.569
Soliditetsgrad 41,8 %38,0 %32,8 %22,8 %20,6 %17,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-16
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-14
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-12
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-17
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-20
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-04
Revisor: Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Christensen Kjærulff, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.