← tilbage
Gem favorit

BB Safety Denmark A/S

CVR 35456910 Aktiv A/S 4800 Nykøbing F
Årets resultat 2026 1.468.444 1,5 mio DKK
CVR-nummer35456910
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet1938-12-24
kapitalDKK 3.455.000
telefon22857781
e-mailbogholderi@bbsafety.com
sidst opdateret2025-09-19
Beliggenhed
adresse Skovalleen 24, 4800 Nykøbing F
by4800 Nykøbing F
kommuneGuldborgsund Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
Ansatte (CVR)
2026-08 7 ansatte · 6 årsværk
−1 ansat (−12 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 7 6
2026-07 7 6
2026-06 7 7
2026-05 7 6
2026-04 7 7
2026-03 7 7
2026-02 7 7
2026-01 7 7
2025-12 7 7
2025-11 8 7
2025-10 8 8
2025-09 8 8
2025-08 8 7
2025-07 8 7
2025-06 8 7
2025-05 8 8
2025-04 8 8
2025-03 8 8
2025-02 8 8
2025-01 9 9
2024-12 9 9
2024-11 9 9
2024-10 9 9
2024-09 9 8
Ejere
Skydda Protecting people Europe AB Legal ejer 100 % Fra: 11.10.2007
Direktion
Marcus thomas Sören Brynell Direktør Fra: 30.06.2020
Bestyrelse
Marcus thomas Sören Brynell Bestyrelsesmedlem Fra: 30.06.2020
Lars Anders Holmblad Bestyrelsesmedlem Fra: 25.01.2023
Jan Lundmark Formand Fra: 15.09.2025
nøgletal 2026 2025 2024 2023 2022 2021
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 7.212.2279.515.4569.304.77913.023.62210.348.5118.771.010
Driftsresultat 1.872.8892.664.9802.451.7544.194.840858.344680.017
Resultat før skat 1.903.0862.760.3622.533.8404.194.360831.090665.843
Årets resultat 1.468.4442.143.8291.980.6223.275.496658.617833.659
Egenkapital 8.370.3846.901.9407.758.11113.777.48910.501.9939.843.376
Aktiver i alt (balance) 10.197.7917.861.2099.800.86016.358.90314.689.64117.273.576
Selskabskapital 3.455.0003.455.0003.455.0003.455.0003.455.0003.455.000
Gæld i alt 1.827.407959.2692.042.7492.581.4144.187.6487.430.200
Likvide beholdninger 376376994994994994
Antal ansatte (årsrapport) 008111213
Lønomkostning pr. ansat ——856.628802.134789.786621.404
Soliditetsgrad 82,1 %87,8 %79,2 %84,2 %71,5 %57,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-08-24
Revisor: Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-08-25
Revisor: Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-08-12
Revisor: Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-26
Revisor: Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-01
Revisor: Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-08-27
Revisor: KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/04 2025 – 31/03 2026 Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma vis rapport
01/04 2024 – 31/03 2025 Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma vis rapport
01/04 2023 – 31/03 2024 Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma vis rapport
01/04 2022 – 31/03 2023 Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma vis rapport
01/04 2021 – 31/03 2022 Kallermann Revision A/S - statsautoriseret revisionsfirma vis rapport
01/04 2020 – 31/03 2021 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/04 2019 – 31/03 2020 KPMG Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.