Bergholding Enterprises ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
-427
-427
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 40136606 |
| status | Opløst efter erklæring |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2019-01-03 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-10-16 |
Beliggenhed
| adresse | Husumgade 31, 4. 15, 2200 København N |
| by | 2200 København N |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Dupont Revision · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Pernille Dupont |
aktører og ejere
ingen aktive aktører registreret
ejerskaber
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Stazion ApS
CVR 46244028
|
05.02.2026 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
onin.io ApS
CVR 40814779
|
25.09.2019 – 10.06.2020 | |
|
Wayer ApS
CVR 43262726
|
16.05.2022 – 28.05.2025 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Anpartsselskabet af 21.08.2018
CVR 39835037
|
5–9,99 % | 24.01.2019 – 04.04.2019 |
|
Climaider Holding ApS
CVR 40432701
|
10–14,99 % | 04.04.2019 – 27.07.2020 |
|
Climaider Holding ApS
CVR 40432701
|
15–19,99 % | 28.07.2020 – 15.08.2021 |
|
Climaider Holding ApS
CVR 40432701
|
10–14,99 % | 16.08.2021 – 21.03.2022 |
|
onin.io ApS
CVR 40814779
|
50–66,66 % | 25.09.2019 – 17.02.2020 |
|
onin.io ApS
CVR 40814779
|
100 % | 18.02.2020 – 10.06.2020 |
|
Wayer ApS
CVR 43262726
|
33,33–49,99 % | 21.12.2023 – 28.05.2025 |
|
Wayer ApS
CVR 43262726
|
50–66,66 % | 16.05.2022 – 20.12.2023 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -1.020 | 19.866 | -375 | -1.500 | 0 | — |
| Driftsresultat | -1.020 | 19.866 | -375 | -1.500 | 0 | 0 |
| Resultat før skat | -1.275 | -4.134 | -375 | -1.500 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -427 | -8.072 | -375 | -1.500 | 0 | 0 |
| Egenkapital | -13.073 | -12.646 | -4.574 | 22.500 | 0 | 1 |
| Aktiver i alt (balance) | 0 | 0 | 24.010 | 24.000 | 672 | 1 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 0 | 1 |
| Gæld i alt | 13.073 | 12.646 | 28.584 | 1.500 | 672 | 0 |
| Likvide beholdninger | 0 | — | — | 0 | 672 | 0 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Soliditetsgrad | — | — | -19,0 % | 93,8 % | 0,0 % | 100,0 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Dupont Revision | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Dupont Revision | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Dupont Revision | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | — | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | — | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | — | vis rapport | |
| 03/01 2019 – 31/12 2019 | — | vis rapport |
p-enheder
tidligere p-enheder (1)
-
Bergholding Enterprises ApS Ophørt Reklamebeskyttet P-nr. 1024263491
- startet
- 03.01.2019 – ophørt 16.10.2026
- ansatte
- —
statusændringer
| dato | fra status | til status |
|---|---|---|
| 2026-10-17 | Aktiv | Opløst efter erklæring |