← tilbage
Gem favorit

Berry & Bean A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 29220638 Aktiv A/S 8210 Aarhus V
Årets resultat 2025 4.080.500 4,1 mio DKK
CVR-nummer29220638
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2005-12-31
kapitalDKK 400.000
telefon86273570
e-mailinfo@kaffemekka.dk
hjemmesidewww.berrybean.dk
sidst opdateret2026-07-09
Beliggenhed
adresse Bredskiftevej 22, 8210 Aarhus V
by8210 Aarhus V
kommuneAarhus Kommune
Branche
hovedbranche Engroshandel med kaffe, te, kakao og krydderier (463700)
Ansatte (CVR)
2026-08 18 ansatte · 13 årsværk
−1 ansat (−5 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 18 13
2026-07 19 12
2026-06 21 15
2026-05 21 15
2026-04 22 15
2026-03 19 14
2026-02 19 14
2026-01 19 16
2025-12 20 14
2025-11 19 15
2025-10 19 15
2025-09 19 14
2025-08 19 14
2025-07 18 13
2025-06 17 13
2025-05 16 12
2025-04 16 13
2025-03 14 12
2025-02 13 11
2025-01 13 11
2024-12 13 12
2024-11 13 11
2024-10 13 11
2024-09 13 11
Ejere
Investeringsselskabet af den 20. december 2020 ApS · CVR 41980990 Legal ejer 100 % Fra: 01.01.2021
Direktion
Jacob Christian Jebsen Direktør Fra: 19.02.2026
Niels Winther Hestbech Direktør Fra: 19.02.2026
Bestyrelse
Jacob Christian Jebsen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2021
Niels Winther Hestbech Bestyrelsesmedlem Fra: 01.01.2021
Marlene Dorothea Jebsen Zahn Bestyrelsesmedlem Fra: 10.12.2021
Jannie Holk Hestbech Bestyrelsesmedlem Fra: 10.12.2021
Hans Jacob Jebsen Bestyrelsesmedlem Fra: 10.12.2021
Camilla Winther Hestbech Bestyrelsesmedlem Fra: 10.12.2021
Stiftere
NIELS WINTHER HESTBECH HOLDING ApS · CVR 29219095 Stifter Fra: 31.12.2005
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 11.623.9088.604.2654.220.14910.672.3494.675.5768.124.576
Driftsresultat 5.100.3951.902.592-4.367.0893.758.4972.372.000—
Resultat før skat 5.200.1001.413.932-4.999.4923.318.6352.135.2804.708.360
Årets resultat 4.080.5001.099.207-3.931.8382.596.8941.646.4993.670.758
Egenkapital 7.288.1373.207.6372.108.4306.040.2683.443.3747.651.569
Aktiver i alt (balance) 32.638.89323.806.43725.553.89825.104.94719.974.54413.026.300
Selskabskapital 400.000400.000400.000400.000400.000250.000
Gæld i alt 25.215.46120.598.80023.445.46818.346.99116.156.4935.084.034
Likvide beholdninger 9.8708.73210.84322.64521.1791.394.630
Antal ansatte (årsrapport) 12111514108
Lønomkostning pr. ansat 427.602464.277467.060442.594208.594376.677
Soliditetsgrad 22,3 %13,5 %8,2 %24,1 %17,2 %58,7 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-23
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-12-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-22
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-01-12
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-12-13
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-04-19
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/07 2024 – 30/06 2025 Beierholm vis rapport
01/07 2023 – 30/06 2024 Beierholm vis rapport
01/07 2022 – 30/06 2023 Beierholm vis rapport
01/07 2021 – 30/06 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 30/06 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.