← tilbage

Bilscenen A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 40097759 Aktiv A/S 6800 Varde
Årets resultat 2025 337.418 337.418 DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer40097759
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2018-12-14
kapitalDKK 500.000
telefon40110911
e-mailmb@bilscenen.dk
sidst opdateret2026-05-19
Beliggenhed
adresse Tømrervej 8, 6800 Varde
by6800 Varde
kommuneVarde Kommune
Branche
hovedbranche Detailhandel med motorkøretøjer (478100)
Ansatte (CVR)
2026-07 4 ansatte · 2 årsværk
−1 ansat (−20 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 4 2
2026-06 4 2
2026-05 4 2
2026-04 5 2
2026-03 5 3
2026-02 4 2
2026-01 4 2
2025-12 5 2
2025-11 5 3
2025-10 5 3
2025-09 5 3
2025-08 5 3
2025-07 5 3
2025-06 5 3
2025-05 5 3
2025-04 5 3
2025-03 13 4
2025-02 16 14
2025-01 17 10
2024-12 16 13
2024-11 16 13
2024-10 16 12
2024-09 16 12
2024-08 17 11
Ejere
Mads Burgaard Holding 2 ApS · CVR 40100946 Legal ejer 100 % Fra: 27.06.2019
Direktion
Mads Burgaard Direktør Fra: 14.12.2018
Bestyrelse
Mads Burgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 10.07.2019
William Burgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 10.07.2019
Mathilde Burgaard Bestyrelsesmedlem Fra: 15.12.2025
Stiftere
BURGAARD SØRENSEN A/S · CVR 19407330 Stifter Fra: 14.12.2018
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 3.596.4206.580.4087.709.6786.609.3866.458.5247.255.534
Driftsresultat 1.051.696742.6041.241.604674.119514.2751.387.480
Resultat før skat 446.81156.559421.133315.777218.6181.058.823
Årets resultat 337.41820.144231.151198.377157.739811.504
Egenkapital 4.362.6004.025.1824.005.0383.773.8873.575.5103.417.771
Aktiver i alt (balance) 13.576.80913.209.88616.175.13015.567.07316.690.56112.376.763
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 9.181.4069.153.48612.170.09211.793.18613.115.0518.939.124
Likvide beholdninger 48.91192.30682.49887.420129.91116.928
Antal ansatte (årsrapport) 51313121314
Lønomkostning pr. ansat 508.945449.062467.215447.850401.055377.958
Soliditetsgrad 32,1 %30,5 %24,8 %24,2 %21,4 %27,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-07-10
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-07-07
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-07-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-07-17
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-07-08
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-03-16
Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport