← tilbage
Gem favorit

Blomfelt A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 25956737 Aktiv A/S 2400 København NV
Årets resultat 2025 -2.077.266 -2,1 mio DKK

Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?

CVR-nummer25956737
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2001-03-01
kapitalDKK 400.000
telefon70209120
e-mailinfo@blomfelt.dk
hjemmesidewww.blomfelt.dk
sidst opdateret2026-09-10
Beliggenhed
adresse Bygmestervej 61, 2400 København NV
by2400 København NV
kommuneKøbenhavn Kommune
Branche
hovedbranche Administration af fast ejendom på kontraktbasis (683210)
Revisor
firma Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport
underskriver Jacob Helly Juell-Hansen
Ansatte (CVR)
2026-07 13 ansatte · 12 årsværk
+1 ansat (+8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 13 12
2026-06 14 13
2026-05 15 14
2026-04 12 12
2026-03 10 10
2026-02 11 11
2026-01 11 11
2025-12 12 11
2025-11 12 12
2025-10 12 11
2025-09 12 12
2025-08 12 11
2025-07 12 12
2025-06 12 12
2025-05 12 11
2025-04 11 10
2025-03 12 12
2025-02 13 13
2025-01 13 13
2024-12 11 11
2024-11 11 11
2024-10 11 11
2024-09 5 5
2024-08 5 5
Ejere
EJDA Udvikling ApS · CVR 35835709 Legal ejer 100 % Fra: 18.03.2026
Direktion
Kasper Fløe Svenningsen Direktør Fra: 01.05.2021
Bestyrelse
Kasper Fløe Svenningsen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2024
Kasper Werner Hansen Bestyrelsesmedlem Fra: 01.10.2024
Christian Bone Falk-Rønne Formand Fra: 01.10.2024
Peter Kaas Bestyrelsesmedlem Fra: 01.07.2026
Stiftere
Ane Skalbo Stifter Fra: 01.03.2001
Stifter af
virksomhed ejerandel fra resultat egenkapital
Blomfelt IT ApS
CVR 46379268
01.04.2026 — —
Blomfelt Udlejning ApS
CVR 46379470
01.04.2026 — —
DISCUS COMMUNICATIONS A/S
CVR 26495784
05.03.2002 — —
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning —————2.352.730
Bruttoresultat 5.302.9422.702.8342.843.8031.840.9691.054.8341.945.180
Driftsresultat -1.756.377105.537360.676-41.021277.026946.903
Resultat før skat -1.765.35651.208333.296-37.537270.052941.103
Årets resultat -2.077.26613.971261.648-45.668210.498732.785
Egenkapital 1.352.703515.449226.478-35.17010.498857.785
Aktiver i alt (balance) 3.732.4641.503.4601.161.799754.025308.1461.866.410
Selskabskapital 400.000400.000125.000125.000125.000125.000
Gæld i alt 2.062.595982.755929.110789.195297.6481.008.625
Likvide beholdninger 58.8383.90589.848106.785114.7711.436.410
Antal ansatte (årsrapport) 1255511
Lønomkostning pr. ansat 554.259501.199478.365374.258——
Soliditetsgrad 36,2 %34,3 %19,5 %-4,7 %3,4 %46,0 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2025-12-30
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-01-10
Revisor: Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-12-04
Revisor: TT Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-01-31
Revisor: TT Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-03-03
Revisor: TT Revision
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2020-12-03
Revisor: —
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (6)
periodeoffentliggjortrevisor
01/10 2024 – 30/09 2025 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2023 – 30/09 2024 Grant Thornton, Godkendt Revisionspartnerselskab vis rapport
01/10 2022 – 30/09 2023 TT Revision vis rapport
01/10 2021 – 30/09 2022 TT Revision vis rapport
01/10 2020 – 30/09 2021 TT Revision vis rapport
01/10 2019 – 30/09 2020 — vis rapport