Bluezone Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2025
4.373.000
4,4 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 29204004 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2005-12-07 |
| kapital | DKK 200.000 |
| telefon | 42124230 |
| info@bluezone.dk | |
| sidst opdateret | 2026-04-23 |
Beliggenhed
| adresse | Bygmestervej 5, 2400 København NV |
| by | 2400 København NV |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Kim Hansen Schwartz |
Ansatte (CVR)
2026-05
1 ansatte
·
0 årsværk
−1 ansat (−50 %) siden maj 2025
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-05 | 1 | 0 |
| 2025-08 | 1 | 0 |
| 2025-05 | 2 | 0 |
| 2024-12 | 1 | 0 |
| 2024-08 | 1 | 0 |
| 2024-05 | 2 | 0 |
| 2023-07 | 1 | 0 |
| 2023-06 | 1 | 0 |
| 2023-05 | 1 | 0 |
| 2023-04 | 1 | 0 |
| 2023-03 | 1 | 0 |
| 2023-02 | 1 | 0 |
| 2023-01 | 1 | 0 |
| 2022-12 | 1 | 0 |
| 2022-11 | 1 | 0 |
| 2022-10 | 1 | 0 |
| 2022-09 | 1 | 0 |
| 2022-08 | 1 | 0 |
| 2022-07 | 1 | 1 |
| 2022-04 | 1 | 0 |
| 2022-03 | 1 | 0 |
| 2022-02 | 1 | 0 |
| 2022-01 | 1 | 0 |
| 2021-12 | 1 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Peter Christian Mægbæk Madsen | Legal ejer | 100 % | Fra: 17.12.2005 |
Direktion
| Peter Christian Mægbæk Madsen | Direktør | Fra: 07.12.2005 |
Stiftere
| Peter Christian Mægbæk Madsen | Stifter | Fra: 07.12.2005 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Bluezone Invest ApS
CVR 42514683
|
10–14,99 % *
Ejerudvikling
10–14,99 %: fra 03.07.2024 20–24,99 %: 01.07.2021 – 02.07.2024 |
03.07.2024 | — | — |
|
FASTSPEED A/S
CVR 39976625
|
15–19,99 % *
Ejerudvikling
15–19,99 %: fra 15.11.2018 20–24,99 %: 24.10.2018 – 14.11.2018 |
15.11.2018 | — | — |
|
FIVEVC ApS
CVR 32764002
|
20–24,99 % | 01.02.2010 | — | — |
|
Infobook ApS
CVR 46743059
|
25–33,32 % | 01.09.2026 | — | — |
|
NPS.TODAY ApS
CVR 36464917
|
5–9,99 % *
Ejerudvikling
5–9,99 %: fra 16.03.2022 10–14,99 %: 23.05.2019 – 15.03.2022 10–14,99 %: 21.08.2018 – 22.05.2019 |
16.03.2022 | — | — |
|
Sprint365 A/S
CVR 41663073
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling
20–24,99 %: fra 01.07.2023 15–19,99 %: 15.12.2020 – 30.06.2023 |
01.07.2023 | — | — |
|
Subscribed Holding ApS
CVR 41933569
|
10–14,99 % | 24.04.2024 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Ambitlocker ApS
CVR 38923080
|
15–19,99 % | 23.09.2020 – 26.06.2022 |
|
Ambitlocker ApS
CVR 38923080
|
5–9,99 % | 27.06.2022 – 01.06.2025 |
|
CITTROS ApS
CVR 33760434
|
10–14,99 % | 05.10.2017 – 12.05.2022 |
|
COLEGO A/S
CVR 36051655
|
5–9,99 % | 02.12.2015 – 07.12.2016 |
|
COLEGO A/S
CVR 36051655
|
15–19,99 % | 11.10.2015 – 01.12.2015 |
|
Plenti ApS
CVR 37053236
|
25–33,32 % | 03.03.2017 – 11.09.2017 |
|
Plenti ApS
CVR 37053236
|
33,33–49,99 % | 25.02.2016 – 02.03.2017 |
|
Plenti ApS
CVR 37053236
|
50–66,66 % | 02.09.2015 – 24.02.2016 |
|
Travel Operations A/S
CVR 38707701
|
10–14,99 % | 24.09.2020 – 26.01.2021 |
|
Travel Operations A/S
CVR 38707701
|
15–19,99 % | 27.01.2021 – 01.07.2021 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Bluezone Invest ApS
CVR 42514683
|
01.07.2021 | — | — | |
|
FASTSPEED A/S
CVR 39976625
|
24.10.2018 | — | — | |
|
FIVEVC ApS
CVR 32764002
|
01.02.2010 | — | — | |
|
Flextribe Holding ApS
CVR 44527871
|
27.12.2023 | — | — | |
|
Greenbow A/S
CVR 43014269
|
27.01.2022 | — | — | |
|
Infobook ApS
CVR 46743059
|
01.09.2026 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | 0 | 0 | — | — | — | 0 |
| Bruttoresultat | -189.006 | -107.683 | -130.494 | -174.536 | -369.460 | -431.215 |
| Driftsresultat | -433.371 | -401.897 | -251.405 | -366.162 | -891.692 | -1.020.530 |
| Resultat før skat | 4.946.782 | 9.293.944 | 1.877.569 | -4.785.226 | 1.917.064 | 1.423.026 |
| Årets resultat | 4.373.000 | 9.286.844 | 1.846.490 | -4.785.226 | 1.608.670 | 1.293.402 |
| Egenkapital | 42.060.403 | 40.187.403 | 33.400.559 | 32.554.070 | 38.339.296 | 37.730.627 |
| Aktiver i alt (balance) | 43.469.288 | 40.237.249 | 33.872.135 | 32.725.198 | 38.540.903 | 37.926.740 |
| Selskabskapital | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 |
| Gæld i alt | 1.408.885 | 49.846 | 471.576 | 171.128 | 201.607 | 196.113 |
| Likvide beholdninger | 100.998 | 1.594.967 | 27.795 | 52.550 | 248.289 | 225.362 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 96,8 % | 99,9 % | 98,6 % | 99,5 % | 99,5 % | 99,5 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-05-19
Revisor: Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-26
Revisor: Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | Piaster Revisorerne, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport | |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | Schwartz, Pio & Co | vis rapport | |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | Schwartz • Pio & Co | vis rapport | |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | Schwartz • Pio & Co | vis rapport | |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | Schwartz • Pio & Co | vis rapport | |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | Schwartz • Pio & Co | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Bluezone Holding ApS Aktiv P-nr. 1011893488
- startet
- 07.12.2005
- ansatte
- 1 pr. maj 2026 · 0 årsværk