BØGELUND ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
-6.201.029
-6,2 mio
DKK
stamdata
| CVR-nummer | 27570445 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2004-01-28 |
| kapital | DKK 125.000 |
| telefon | 25402810 |
| cb@dymak.dk | |
| sidst opdateret | 2025-05-30 |
Beliggenhed
| adresse | Sankt Peders Stræde 21, 2. 2, 1453 København K |
| by | 1453 København K |
| kommune | København Kommune |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
Ansatte (CVR)
2026-05
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-05 | 1 | 1 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 0 |
| 2026-02 | 1 | 1 |
| 2026-01 | 1 | 1 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 1 | 1 |
| 2025-10 | 1 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Claus Juul Bøgelund | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.05.2013 |
Direktion
| Claus Juul Bøgelund | Direktør | Fra: 28.01.2004 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
DYMAK A/S
CVR 19757803
|
50–66,66 % *
Ejerudvikling
50–66,66 %: fra 12.02.2025 66,67–89,99 %: 14.04.2021 – 11.02.2025 100 %: 15.01.2021 – 13.04.2021 |
12.02.2025 | — | — |
|
Koncenton Vanløse Allé & Englandsvej P/S
CVR 38690876
|
10–14,99 % | 24.07.2017 | — | — |
|
Linu Holding ApS
CVR 42102520
|
0 % | 08.02.2021 | — | — |
|
Maju Holding ApS
CVR 42104248
|
0 % | 08.02.2021 | — | — |
|
Maxu Holding ApS
CVR 42102563
|
0 % | 08.02.2021 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
DYMAK HOLDING ApS
CVR 35411178
|
50–66,66 % | 29.07.2013 – 29.09.2019 |
|
DYMAK HOLDING ApS
CVR 35411178
|
100 % | 30.09.2019 – 15.01.2021 |
|
Dynamic BESS A/S
CVR 43542141
|
5–9,99 % | 21.12.2022 – 21.12.2022 |
|
Koncenton Seniorboliger VI A/S
CVR 42614327
|
5–9,99 % | 19.12.2022 – 25.04.2023 |
|
Koncenton Vanløse Allé & Englandsvej Komplementaranpartsselskab
CVR 38689932
|
10–14,99 % | 24.07.2017 – 02.03.2020 |
|
Laboraigh Invest A/S
CVR 43658042
|
100 % | 22.11.2022 – 19.10.2026 |
|
Obton Dynamic Selskabsinvestor A/S
CVR 43543695
|
5–9,99 % | 21.12.2022 – 14.02.2023 |
|
Reffo Ejendomme ApS
CVR 34213208
|
50–66,66 % | 30.06.2013 – 30.09.2019 |
|
Seniorboliger III A/S
CVR 41180560
|
5–9,99 % | 05.10.2020 – 05.11.2020 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Linu Holding ApS
CVR 42102520
|
08.02.2021 | — | — | |
|
Maju Holding ApS
CVR 42104248
|
08.02.2021 | — | — | |
|
Maxu Holding ApS
CVR 42102563
|
08.02.2021 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
DYMAK HOLDING ApS
CVR 35411178
|
29.07.2013 – 15.01.2021 | |
|
Laboraigh Invest A/S
CVR 43658042
|
22.11.2022 – 19.10.2026 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | 369.242.829 | 304.103.181 | 455.731.602 | 712.103.245 | — |
| Bruttoresultat | 67.782.430 | 72.049.452 | 52.079.748 | 101.515.113 | 151.609.716 | 79.331.278 |
| Driftsresultat | 1.209.658 | 14.671.123 | -9.194.930 | 39.286.438 | 83.913.285 | 33.962.657 |
| Resultat før skat | -5.185.715 | 1.354.388 | -10.289.713 | 50.142.631 | 93.635.954 | 32.678.889 |
| Årets resultat | -6.201.029 | -652.562 | -10.859.272 | 40.425.679 | 72.616.817 | 27.735.835 |
| Egenkapital | 128.286.033 | 131.684.649 | 126.420.124 | 169.464.405 | 176.921.566 | 105.227.260 |
| Aktiver i alt (balance) | 365.498.564 | 378.997.768 | 271.718.949 | 211.292.847 | 293.833.635 | 239.109.166 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 237.212.531 | 247.113.118 | 144.652.164 | 40.766.681 | 115.534.144 | 131.644.423 |
| Likvide beholdninger | 7.925.229 | 4.815.540 | 3.816.788 | 43.229.314 | 2.528.869 | 1.951.422 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 111 | 125 | 132 | 129 | 148 | 115 |
| Lønomkostning pr. ansat | 484.053 | 384.434 | 399.668 | 420.022 | 411.287 | 331.961 |
| Soliditetsgrad | 35,1 % | 34,8 % | 46,5 % | 80,2 % | 60,2 % | 44,0 % |
| Årsrapport |
vis
info
Offentliggjort: 2026-10-05
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2025-09-30
Revisor: PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2024-10-01
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2023-09-22
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2022-09-20
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
info
Offentliggjort: 2021-10-26
Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | PricewaterhouseCoopersStatsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
BØGELUND ApS Aktiv P-nr. 1010362306
- startet
- 28.01.2004
- ansatte
- 1 pr. maj 2026 · 1 årsværk
| domæne | dymak.dk |
| registrar | DANDOMAIN A/S |
| oprettet | 2001-10-24 |
| udløber | 2026-12-31 |
| registrant | DYMAK A/S |
| adresse | Højme 5250 Odense SV |
| land | DK |