Brave Investering Holding ApS
ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.
Årets resultat 2026
2.846.000
2,8 mio
DKK
Vil du bekræfte ejerskab og styre, hvad siden viser?
stamdata
| CVR-nummer | 39711249 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2018-07-07 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-11 |
Beliggenhed
| adresse | Koldinghus Alle 1, 4690 Haslev |
| by | 4690 Haslev |
| kommune | Faxe Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Brave Solar ApS · CVR 38780727 | Legal ejer | 100 % | Fra: 07.07.2018 |
Direktion
| Peter Amstrup-Kappel | Direktør | Fra: 01.06.2025 |
Bestyrelse
| Christian Georg Peter Moltke | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.06.2025 | |
| Jens Blomgren-Hansen | Formand | Fra: 01.06.2025 | |
| Erik Holst Jørgensen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.06.2025 | |
| Otto Joachim Peter Moltke | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.06.2025 |
Stiftere
| Brave Solar ApS · CVR 38780727 | Stifter | Fra: 07.07.2018 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
IN I Vandel ApS
CVR 39681242
|
33,33–49,99 % | 01.11.2023 | — | — |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
BeGreen A/S
CVR 43692836
|
25–33,32 % | 17.01.2023 – 20.01.2023 |
|
Brave Holding 2020-37 ApS
CVR 41520884
|
100 % | 11.07.2020 – 13.06.2025 |
|
Infranode Vandel Holding II ApS
CVR 39713950
|
100 % | 08.07.2018 – 11.12.2019 |
|
Infranode Vandel Holding II ApS
CVR 39713950
|
33,33–49,99 % | 12.12.2019 – 01.11.2023 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Barmosen Green Power Holding ApS
CVR 40867686
|
14.10.2019 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2018-30 ApS
CVR 39729555
|
16.07.2018 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2020-34 ApS
CVR 41190132
|
18.02.2020 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2020-36 ApS
CVR 41520906
|
11.07.2020 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2021-38 ApS
CVR 42238902
|
19.03.2021 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2021-39 ApS
CVR 42539791
|
12.07.2021 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2021-40 ApS
CVR 42763934
|
16.10.2021 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2021-41 ApS
CVR 42763950
|
16.10.2021 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2021-42 ApS
CVR 42763985
|
16.10.2021 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-44 ApS
CVR 43150774
|
24.03.2022 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-45 ApS
CVR 43150758
|
24.03.2022 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-46 ApS
CVR 43150731
|
24.03.2022 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-47 ApS
CVR 43150715
|
24.03.2022 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-48 ApS
CVR 43150707
|
24.03.2022 | — | — | |
|
BeGreen Holding 2022-50 ApS
CVR 43525859
|
21.09.2022 | — | — | |
|
Faxe Green Power Holding ApS
CVR 40711449
|
14.08.2019 | — | — | |
|
Vildbjerg Green Power Holding ApS
CVR 39714027
|
08.07.2018 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Brave Holding 2020-37 ApS
CVR 41520884
|
11.07.2020 – 13.06.2025 | |
|
Infranode Vandel Holding II ApS
CVR 39713950
|
08.07.2018 – 01.11.2023 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -83.000 | -210.000 | -4.580.000 | 2.877.523.000 | 49.469.222 | 251.652.263 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 2.209.000 | 1.186.000 | -8.263.000 | 2.874.658.000 | 46.853.997 | 252.974.700 |
| Årets resultat | 2.846.000 | 2.159.000 | -7.456.000 | 2.874.859.000 | 45.511.116 | 252.753.104 |
| Egenkapital | 19.520.000 | 16.674.000 | 14.515.000 | 21.971.000 | 205.038.231 | 256.003.542 |
| Aktiver i alt (balance) | 67.110.000 | 67.450.000 | 76.977.000 | 80.155.000 | 212.976.482 | 258.394.390 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | — | 50.776.000 | 62.202.000 | 58.004.000 | 1.684.597 | 796.008 |
| Likvide beholdninger | 2.000 | 48.000 | 7.000 | 9.000 | 6.029 | 5.212.156 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 29,1 % | 24,7 % | 18,9 % | 27,4 % | 96,3 % | 99,1 % |
| Årsrapport |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
vis
info |
Alle årsrapporter (8)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2025 – 30/06 2026 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | (venstre underskriver) | vis rapport | |
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | (venstre underskriver) | vis rapport | |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport | |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Brave Investering Holding ApS Aktiv P-nr. 1023779214
- adresse
- Koldinghus Alle 1, 4690 Haslev
- startet
- 07.07.2018
- ansatte
- —