← tilbage
Gem favorit

BRO BYG ApS

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 28674406 Aktiv APS 7673 Harboøre
Årets resultat 2025 867.544 867.544 DKK
CVR-nummer28674406
status Aktiv
virksomhedsformAnpartsselskab
stiftet2006-12-14
kapitalDKK 250.000
telefon97834013
e-mailmail@brobyg.com
hjemmesidewww.brobyg.com
sidst opdateret2025-06-04
Beliggenhed
adresse Søndergade 42, 7673 Harboøre
by7673 Harboøre
kommuneLemvig Kommune
Branche
hovedbranche Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
Ansatte (CVR)
2026-07 14 ansatte · 8 årsværk
+1 ansat (+8 %) siden juli 2025
månedansatteårsværk
2026-07 14 8
2026-06 12 11
2026-05 13 11
2026-04 12 12
2026-03 11 10
2026-02 12 10
2026-01 11 12
2025-12 11 10
2025-11 11 9
2025-10 12 9
2025-09 12 9
2025-08 12 10
2025-07 13 8
2025-06 12 10
2025-05 12 11
2025-04 12 10
2025-03 12 10
2025-02 12 10
2025-01 11 10
2024-12 11 13
2024-11 11 8
2024-10 11 9
2024-09 12 10
2024-08 11 10
Ejere
Bro Byg Holding ApS · CVR 44110245 Legal ejer 100 % Fra: 06.06.2023
Direktion
Kristian Bro Direktør Fra: 14.12.2006
Bestyrelse
Kristian Bro Formand Fra: 26.04.2016
Kristian Bro Bestyrelsesmedlem Fra: 26.04.2016
Stiftere
Kristian Bro Stifter Fra: 14.12.2006
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 5.943.1265.047.1705.247.3985.180.4554.864.7404.206.705
Driftsresultat 1.091.473199.728735.172773.9941.127.903—
Resultat før skat 1.112.237204.100735.984764.5661.118.747921.033
Årets resultat 867.544159.200568.558595.508872.530715.447
Egenkapital 4.062.0173.353.6733.763.0313.431.9413.065.2332.418.703
Aktiver i alt (balance) 5.270.4296.493.1935.533.7874.720.9654.674.0654.270.880
Selskabskapital 250.000250.000250.000250.000250.000250.000
Gæld i alt 1.191.9033.101.3601.738.5131.250.1651.586.4611.827.291
Likvide beholdninger 2.573.764818.5631.549.196705.941883.7821.167.301
Antal ansatte (årsrapport) 10111011118
Lønomkostning pr. ansat 460.402421.299432.217384.850322.900391.623
Soliditetsgrad 77,1 %51,6 %68,0 %72,7 %65,6 %56,6 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-02-05
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-04-10
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-03-15
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-03-06
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-03
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-06-07
Revisor: Beierholm
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 Beierholm vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 Beierholm vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 Beierholm vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 Beierholm vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 Beierholm vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 Beierholm vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 Beierholm vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.