← tilbage
Gem favorit

BSV KRANTILBEHØR A/S

ReklamebeskyttetKontaktoplysninger må ikke bruges til markedsføring.

CVR 30899989 Aktiv A/S 6600 Vejen
Årets resultat 2025 43.990 43.990 DKK
CVR-nummer30899989
status Aktiv
virksomhedsformAktieselskab
stiftet2007-09-30
kapitalDKK 500.000
telefon75362122
sidst opdateret2026-05-20
Beliggenhed
adresse Knudevejen 3, 6600 Vejen
by6600 Vejen
kommuneVejen Kommune
Branche
hovedbranche Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr (282200)
Ansatte (CVR)
2026-08 27 ansatte · 22 årsværk
+1 ansat (+4 %) siden august 2025
månedansatteårsværk
2026-08 27 22
2026-07 27 17
2026-06 26 24
2026-05 26 24
2026-04 25 24
2026-03 25 23
2026-02 25 23
2026-01 26 20
2025-12 26 19
2025-11 24 21
2025-10 27 21
2025-09 27 22
2025-08 26 19
2025-07 25 15
2025-06 26 22
2025-05 24 22
2025-04 24 21
2025-03 24 22
2025-02 24 22
2025-01 25 20
2024-12 25 20
2024-11 26 22
2024-10 25 22
2024-09 31 23
Ejere
FLEMMING JENSEN 2007 HOLDING ApS · CVR 30899954 Legal ejer 50–66,66 % Fra: 31.12.2013
A.J. RICHARDY HOLDING ApS · CVR 35532811 Legal ejer 33,33–49,99 % Fra: 31.12.2013
Direktion
Flemming Jensen Direktør Fra: 06.01.2014
Bestyrelse
Flemming Jensen Bestyrelsesmedlem Fra: 30.09.2007
Jan Bruun Jørgensen Formand Fra: 30.09.2007
Allan Johan Richardy Bestyrelsesmedlem Fra: 06.01.2014
Stiftere
JAN LINDBERG LARSEN HOLDING ApS · CVR 30899946 Stifter Fra: 30.09.2007
FLEMMING JENSEN 2007 HOLDING ApS · CVR 30899954 Stifter Fra: 30.09.2007
nøgletal 2025 2024 2023 2022 2021 2020
Nettoomsætning ——————
Bruttoresultat 12.342.52214.204.35914.832.0046.173.2604.282.8314.414.980
Driftsresultat 259.2491.541.7231.486.0841.688.034164.323635.673
Resultat før skat 65.7501.300.9521.268.8581.531.35776.512547.832
Årets resultat 43.9901.006.004982.7251.188.69455.395421.342
Egenkapital 7.692.6288.248.6387.742.6347.259.9096.335.9526.280.557
Aktiver i alt (balance) 15.340.59214.090.28714.974.02915.552.16814.211.09812.055.577
Selskabskapital 500.000500.000500.000500.000500.000500.000
Gæld i alt 7.425.1235.576.3126.940.5027.979.2467.613.8245.514.157
Likvide beholdninger 7.4186.8146.1621.0121.2021.442
Antal ansatte (årsrapport) 232627262423
Lønomkostning pr. ansat 510.954475.151475.931533.354509.205414.862
Soliditetsgrad 50,2 %58,5 %51,7 %46,7 %44,6 %52,1 %
Årsrapport vis
info
Offentliggjort: 2026-06-24
Revisor: BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2025-06-28
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2024-06-28
Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2023-06-16
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2022-06-28
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
vis
info
Offentliggjort: 2021-07-07
Revisor: RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab
XBRL (rådata)
Alle årsrapporter (7)
periodeoffentliggjortrevisor
01/01 2025 – 31/12 2025 BDO Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2024 – 31/12 2024 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2023 – 31/12 2023 BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab vis rapport
01/01 2022 – 31/12 2022 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2021 – 31/12 2021 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2020 – 31/12 2020 RSM Danmark, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport
01/01 2019 – 31/12 2019 BRANDT, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab vis rapport

Ejer du virksomheden? Bekræft ejerskab for at styre, hvad siden viser.