PER ANDERSEN HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 25256034 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2000-03-15 |
| kapital | DKK 125.000 |
| telefon | 76274170 |
| sidst opdateret | 2026-07-10 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | Cedra Godkendt Revisionsaktieselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Per Andersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 15.03.2000 |
Direktion
| Per Andersen | Direktør | Fra: 15.03.2000 |
Stiftere
| Per Andersen | Stifter | Fra: 15.03.2000 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CILO 07 ApS
CVR 30915267
|
100 % | 16.10.2007 | 759.957 | 11,1 mio |
|
HANSENS OG IVERSENS TØMRER- OG SNEDKERFORRETNING ApS
CVR 44547015
|
66,67–89,99 % *
Ejerudvikling 66,67–89,99 %: fra 23.06.2025 100 %: 30.06.2008 – 22.06.2025 |
23.06.2025 | 923.033 | 2,1 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Fredensgade 9 ApS
CVR 37599468
|
100 % | 10.02.2020 – 16.05.2025 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
CILO 07 ApS
CVR 30915267
|
16.10.2007 | 759.957 | 11,1 mio | |
|
Fit & Sund Skanderborg ApS
CVR 36943262
|
30.06.2015 | 19.131 | -1,9 mio | |
|
FysioDanmark Vejle Fitness ApS
CVR 36478721
|
06.01.2015 | 338.751 | 223.233 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.625 | -13.126 | -13.001 | -14.776 | -33.869 | -23.138 |
| Driftsresultat | — | — | — | -79.772 | -98.865 | -55.636 |
| Resultat før skat | 1.940.729 | 2.034.913 | 3.189.279 | 1.655.453 | 2.409.116 | 1.529.366 |
| Årets resultat | 1.910.593 | 1.989.185 | 3.172.184 | 1.636.016 | 2.400.645 | 1.512.760 |
| Egenkapital | 19.305.214 | 19.204.418 | 17.815.233 | 14.843.049 | 13.782.033 | 11.881.388 |
| Aktiver i alt (balance) | 21.173.020 | 21.875.029 | 20.523.388 | 17.027.301 | 15.924.804 | 13.876.384 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.867.806 | 2.670.611 | 2.708.155 | 2.184.252 | 2.142.771 | 1.994.996 |
| Likvide beholdninger | 16.905 | 93.105 | 56.230 | 0 | 47.570 | 21.387 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 91,2 % | 87,8 % | 86,8 % | 87,2 % | 86,5 % | 85,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-10-14 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-09-16 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-11-06 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-12-19 Revisor: A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-30 Revisor: A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-12-14 Revisor: A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | 2025-10-14 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | 2024-09-16 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | 2023-11-06 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | 2022-12-19 | A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB | vis rapport |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | 2021-11-30 | A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB | vis rapport |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | 2020-12-14 | A/S REVISION HATTING REGISTRERET REVISIONSSELSKAB | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PER ANDERSEN HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1007475183
- adresse
- Blæsbjergvej 2, 8700 Horsens
- startet
- 15.03.2000
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Holdingselskabet BASU ApS 34 m · Horsens
- ACET Holding ApS 73 m · Horsens
- CJA Holding 2021 ApS 115 m · Horsens
- GRIT Holding ApS 142 m · Horsens
- AuPhi Holding ApS 145 m · Horsens
- RØNSLEV HOLDING ApS 180 m · Horsens
- Kastanje Holding ApS 198 m · Horsens
- TL Fyllgraf Holding ApS 204 m · Horsens