Jull Deding Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 25772938 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2000-12-05 |
| kapital | DKK 40.000 |
| info@jull.dk | |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Blicher Revision & Rådgivning, StatsautoriseretRevisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Per Jensen |
aktører og ejere
Ejere
| Deding ApS · CVR 43717316 | Legal ejer | 90–99,99 % | Fra: 15.11.2022 |
| Jull Jørgensen Holding II ApS · CVR 43717308 | Legal ejer | 0 % | Fra: 15.11.2022 |
Direktion
| Morten Jull Deding Søe | Direktør | Fra: 04.08.2023 |
Bestyrelse
| René Jull Jørgensen | Formand | Fra: 21.08.2023 | |
| Morten Jull Deding Søe | Bestyrelsesmedlem | Fra: 18.03.2023 | |
| Simone Jull Deding Søe | Bestyrelsesmedlem | Fra: 18.03.2023 |
Stiftere
| René Jull Jørgensen | Stifter | Fra: 05.12.2000 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Jull Jørgensen ApS
CVR 28102372
|
100 % | 04.06.2012 | -905.457 | 9,4 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
FONNESBECHSGADE 16 ApS
CVR 29212988
|
50–66,66 % | 21.12.2005 – 08.02.2016 |
|
Investeringsselskabet af 16. marts 2015 ApS
CVR 36687894
|
20–24,99 % | 07.10.2015 – 28.01.2019 |
|
JAK TOTALBYG ApS
CVR 34580227
|
66,67–89,99 % | 15.05.2012 – 08.02.2016 |
|
Jull Jørgensen Administration & Service ApS
CVR 21336777
|
100 % | 05.12.2000 – 13.03.2025 |
|
JULL JØRGENSEN INVEST 2 HERNING ApS
CVR 36399775
|
100 % | 01.12.2014 – 17.04.2023 |
|
JULL JØRGENSEN INVEST A/S
CVR 27988067
|
100 % | 04.06.2012 – 07.12.2016 |
|
KASVI ApS
CVR 40381724
|
20–24,99 % | 01.02.2023 – 01.05.2026 |
|
RØDE BANKE ApS
CVR 34698244
|
100 % | 05.09.2012 – 07.04.2025 |
|
SLYZUNNA INVEST ApS
CVR 33879679
|
10–14,99 % | 05.03.2014 – 10.10.2016 |
|
SØPARKEN SUNDS ApS
CVR 32439195
|
33,33–49,99 % | 18.08.2009 – 30.12.2017 |
|
SØPARKEN SUNDS ApS
CVR 32439195
|
50–66,66 % | 31.12.2017 – 21.12.2018 |
|
VOGNHJULET ODENSE ApS
CVR 32887724
|
100 % | 19.04.2010 – 26.03.2019 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
HELSESELSKABET ApS
CVR 31759110
|
18.09.2008 | -13.447 | -130.894 | |
|
Investeringsselskabet Jull Jørgensen ApS
CVR 36055502
|
28.07.2014 | 83.664 | 3,5 mio | |
|
NØRREPARKEN HERNING A/S
CVR 31280478
|
29.02.2008 | 1,6 mio | 24,3 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
FONNESBECHSGADE 16 ApS
CVR 29212988
|
21.12.2005 – 08.02.2016 | |
|
HELSE ACTIVE LIVING A/S
CVR 30522826
|
18.09.2008 – 29.01.2015 | |
|
JAK TOTALBYG ApS
CVR 34580227
|
15.05.2012 – 08.02.2016 | |
|
JULL JØRGENSEN INVEST 2 HERNING ApS
CVR 36399775
|
07.10.2014 – 17.04.2023 | |
|
MEDIEINVEST HERNING ApS
CVR 32672256
|
15.01.2010 – 20.09.2011 | |
|
RØDE BANKE ApS
CVR 34698244
|
05.09.2012 – 07.04.2025 | |
|
SLYZUNNA INVEST ApS
CVR 33879679
|
25.08.2011 – 10.10.2016 | |
|
SPILLERINVEST ApS
CVR 30179919
|
27.12.2006 – 28.05.2013 | |
|
SØPARKEN SUNDS ApS
CVR 32439195
|
18.08.2009 – 07.08.2026 | |
|
VOGNHJULET ODENSE ApS
CVR 32887724
|
19.04.2010 – 26.03.2019 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -957.466 | — | — | — | — | -9.550 |
| Driftsresultat | -957.466 | 410.108 | 547.069 | -9.353 | 1.662.134 | — |
| Resultat før skat | -1.192.790 | 75.792 | 306.093 | -142.626 | 1.333.987 | 525.906 |
| Årets resultat | -1.139.832 | 154.361 | 365.316 | -109.626 | 1.399.849 | 558.064 |
| Egenkapital | -1.075.648 | 214.185 | 559.824 | 16.079.507 | 16.598.133 | 16.311.284 |
| Aktiver i alt (balance) | 12.800.336 | 17.118.347 | 25.540.288 | 28.379.660 | 27.848.770 | 25.873.685 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | — | 16.904.162 | 22.201.426 | 10.178.292 | 9.336.355 | 7.885.386 |
| Likvide beholdninger | 23.459 | 23.975 | 43.536 | 150.300 | 0 | 1.757 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Soliditetsgrad | -8,4 % | 1,2 % | 2,2 % | 56,7 % | 59,6 % | 63,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-30 Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, StatsautoriseretRevisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-23 Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-06 Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-02 Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-06 Revisor: Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-06-08 Revisor: PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-30 | Blicher Revision & Rådgivning, StatsautoriseretRevisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-23 | Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-06 | Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-02 | Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-06 | Blicher Revision & Rådgivning, Statsautoriseret Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-06-08 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-12 | PricewaterhouseCoopers Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Jull Deding Holding ApS Aktiv P-nr. 1008521537
- adresse
- Kollund Byvej 17, 7400 Herning
- startet
- 02.07.2001
- ansatte
- —
tidligere p-enheder (2)
-
JULL JØRGENSEN HOLDING ApS Ophørt P-nr. 1008425384
- adresse
- Silkeborgvej 30, 7400 Herning
- branche
- Uoplyst (980000)
- startet
- 28.02.2001 – ophørt 01.07.2001
- ansatte
- —
-
JØRGENSEN & SØRENSEN CONTRACTING I/S Ophørt P-nr. 1008122608
- branche
- Bygge- og anlægsentreprenører (bortset fra nedrivnings- og jordarbejdsentreprenører) (452100)
- startet
- 28.02.2001 – ophørt 27.02.2001
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Jull Jørgensen Holding II ApS 0 m · Herning
- DKnudsen holding ApS 99 m · Herning
- EW Holdingselskab ApS 338 m · Herning
- GN HOLDING HERNING ApS 631 m · Herning
- A. K. HAAHR ApS 907 m · Herning
- FAMKS Holding ApS 1,0 km · Herning
- LG Holding ApS 1,1 km · Herning
- D. Sørensen Holding ApS 1,2 km · Herning