JUUL NISSEN HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 26610109 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2002-05-16 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-03-02 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
aktører og ejere
Ejere
| Hans Christian Juul Nissen | Legal ejer | 100 % | Fra: 16.05.2002 |
Direktion
| Hans Christian Juul Nissen | Direktør | Fra: 16.05.2002 |
Stiftere
| Hans Christian Juul Nissen | Stifter | Fra: 16.05.2002 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Flavia XIV A/S
CVR 38899104
|
10–14,99 % | 08.10.2017 | -12.399 | 71.131 |
|
HANS JUUL EJENDOMME ApS
CVR 27180108
|
100 % | 27.05.2003 | 289.129 | 1,1 mio |
|
Nissen Free ApS
CVR 37761664
|
50–66,66 % | 31.05.2016 | 75.518 | 3,4 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
SB Værktøj A/S
CVR 76396213
|
100 % | 16.05.2002 – 17.02.2016 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
HANS JUUL EJENDOMME ApS
CVR 27180108
|
27.05.2003 | 289.129 | 1,1 mio | |
|
Julia XIV A/S
CVR 39630591
|
04.06.2018 | -5.735 | -6.220 | |
|
Nissen Free ApS
CVR 37761664
|
31.05.2016 | 75.518 | 3,4 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -37.116 | -149.384 | 875.916 | 45.281 | 30.987 | 24.560 |
| Driftsresultat | -37.116 | -149.384 | 875.916 | 29.019 | 14.725 | 8.298 |
| Resultat før skat | 388.959 | 782.345 | 2.056.200 | 124.451 | 993.103 | 208.617 |
| Årets resultat | 349.241 | 583.344 | 1.798.115 | 163.801 | 800.009 | 172.141 |
| Egenkapital | 12.107.296 | 12.758.055 | 11.718.986 | 9.920.871 | 9.757.069 | 10.392.901 |
| Aktiver i alt (balance) | 13.329.960 | 13.990.760 | 12.843.032 | 11.269.998 | 11.852.320 | 10.514.924 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.222.664 | 1.232.705 | 1.124.046 | 1.349.127 | 2.095.251 | 122.023 |
| Likvide beholdninger | 1.193.729 | 1.371.567 | 1.135.769 | 794.384 | 668.323 | 3.073.374 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | — | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 90,8 % | 91,2 % | 91,2 % | 88,0 % | 82,3 % | 98,8 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-20 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-03-31 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-03 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-30 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-02-28 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-01-13 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-03-20 | — | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2025-03-31 | — | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2024-04-03 | — | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2023-03-30 | — | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2022-02-28 | — | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2021-01-13 | — | vis rapport |
| 01/10 2018 – 30/09 2019 | 2020-03-16 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JUUL NISSEN HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1009110344
- adresse
- Søndersøvej 66, 8800 Viborg
- startet
- 16.05.2002
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- HENRIK BACK ApS 143 m · Viborg
- Sølyst Ejendomme Holding ApS 143 m · Viborg
- Henning Beck Holding ApS 293 m · Viborg
- Maja Valentin Holding ApS 315 m · Viborg
- Luva Bolig ApS 315 m · Viborg
- BK-Holding ApS 325 m · Viborg
- BN Viborg Holding ApS 336 m · Viborg
- Bryrup Holding Viborg ApS 342 m · Viborg