PP INVEST ApS
stamdata
| CVR-nummer | 27126308 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2003-04-23 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-04 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Peter Christoffersen |
Ansatte (CVR)
2026-06
2 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 2 | 1 |
| 2026-05 | 2 | 1 |
| 2026-04 | 2 | 1 |
| 2026-03 | 2 | 1 |
| 2026-02 | 2 | 1 |
| 2026-01 | 2 | 1 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 2 | 1 |
| 2025-10 | 2 | 1 |
| 2025-09 | 2 | 1 |
| 2025-08 | 2 | 1 |
| 2025-07 | 2 | 1 |
| 2025-06 | 2 | 1 |
| 2025-05 | 2 | 1 |
| 2025-04 | 2 | 1 |
| 2025-03 | 2 | 1 |
| 2025-02 | 2 | 1 |
| 2025-01 | 2 | 1 |
| 2024-12 | 2 | 1 |
| 2024-11 | 2 | 1 |
| 2024-10 | 2 | 1 |
| 2024-09 | 2 | 1 |
| 2024-08 | 2 | 1 |
| 2024-07 | 2 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Poul Pedersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 23.04.2003 |
Direktion
| Poul Pedersen | Direktør | Fra: 23.04.2003 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Combi B Entreprise A/S
CVR 30488687
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling 33,33–49,99 %: fra 31.12.2022 33,33–49,99 %: 31.12.2016 – 22.12.2017 25–33,32 %: 01.12.2014 – 30.12.2016 |
31.12.2022 | -5 mio | 27,2 mio |
|
Ejendomsselskabet Valhøjs Allé 158 ApS
CVR 40873643
|
15–19,99 % *
Ejerudvikling 15–19,99 %: fra 01.07.2021 10–14,99 %: 21.10.2019 – 30.06.2021 |
01.07.2021 | -127.926 | 922.365 |
|
ENTREPRISE CONSULT ApS
CVR 29447330
|
100 % | 06.04.2006 | -7.227 | 3.582 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
21092023 Holding A/S
CVR 39192683
|
33,33–49,99 % | 22.12.2017 – 26.06.2025 |
|
CB Fliser A/S
CVR 43237276
|
15–19,99 % | 03.05.2022 – 30.12.2022 |
|
CB Fliser A/S
CVR 43237276
|
25–33,32 % | 31.12.2022 – 25.04.2025 |
|
Ejendomsselskabet Valhøjs Alle 160 Holding ApS
CVR 39655349
|
10–14,99 % | 18.06.2018 – 01.07.2025 |
|
Larsen Gruppen El ApS
CVR 38393340
|
10–14,99 % | 31.01.2017 – 26.06.2019 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskabet Valhøjs Allé 158 ApS
CVR 40873643
|
21.10.2019 | -127.926 | 922.365 | |
|
ENTREPRISE CONSULT ApS
CVR 29447330
|
06.04.2006 | -7.227 | 3.582 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
21092023 Holding A/S
CVR 39192683
|
22.12.2017 – 26.06.2025 | |
|
CB Fliser A/S
CVR 43237276
|
03.05.2022 – 25.04.2025 | |
|
Larsen Gruppen El ApS
CVR 38393340
|
31.01.2017 – 26.06.2019 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -302.222 | -445.145 | -138.102 | -135.513 | -116.787 | -74.631 |
| Driftsresultat | -2.159.062 | -3.317.098 | -360.402 | -345.513 | -296.787 | -444.631 |
| Resultat før skat | -1.574.685 | -1.277.914 | 1.314.590 | -9.561.386 | 6.266.356 | 4.091.202 |
| Årets resultat | -1.276.351 | -1.417.044 | 1.112.388 | -9.192.685 | 5.971.278 | 4.016.195 |
| Egenkapital | 13.592.805 | 15.846.157 | 17.463.201 | 18.490.813 | 28.592.750 | 23.058.472 |
| Aktiver i alt (balance) | 13.720.631 | 16.643.310 | 17.985.668 | 18.626.013 | 29.103.484 | 23.291.060 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 127.826 | 297.153 | 522.467 | 135.200 | 510.734 | 232.588 |
| Likvide beholdninger | 312.163 | 2.347.891 | 1.208.077 | 1.659.033 | 299.146 | 447.588 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 99,1 % | 95,2 % | 97,1 % | 99,3 % | 98,2 % | 99,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-28 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-02-20 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-07-04 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-07-05 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-14 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard FSR XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-11 Revisor: Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard FSR XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-28 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-02-20 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-07-04 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-07-05 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-14 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard FSR | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-11 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard FSR | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-16 | Revisionsfirmaet W. Bach Nørgaard FSR | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PP INVEST ApS Aktiv P-nr. 1009834040
- startet
- 23.04.2003
- ansatte
- 2 pr. juni 2026 · 1 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Tangvig Holding ApS 161 m · Roskilde
- TP ELECTRIC HOLDING ApS 165 m · Roskilde
- JSHF ApS 168 m · Roskilde
- Mark Aagaard Holding ApS 182 m · Roskilde
- TLM Roager Holding ApS 184 m · Roskilde
- Powell Holding ApS 185 m · Roskilde
- Gyda Holding ApS 198 m · Roskilde
- Alexander Egelund Holding ApS 250 m · Roskilde