LINDEMANN HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 27956602 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2004-08-01 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | COMPU REVISION A/S |
Ansatte (CVR)
2026-06
1 ansatte
·
0 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 1 | 0 |
| 2026-05 | 1 | 0 |
| 2026-04 | 1 | 0 |
| 2026-03 | 1 | 0 |
| 2026-02 | 1 | 0 |
| 2026-01 | 1 | 0 |
| 2025-12 | 1 | 0 |
| 2025-11 | 1 | 0 |
| 2025-10 | 1 | 0 |
| 2025-09 | 1 | 0 |
aktører og ejere
Ejere
| Søren Lindemann | Legal ejer | 100 % | Fra: 01.01.2004 |
Direktion
| Søren Lindemann | Direktør | Fra: 01.08.2004 |
Stiftere
| Søren Lindemann | Stifter | Fra: 01.08.2004 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Aabenraa Centrum A/S
CVR 43209167
|
33,33–49,99 % | 19.04.2022 | 1,3 mio | 11,4 mio |
|
Mindegade 6, Aarhus Centrum A/S
CVR 40270477
|
20–24,99 % | 27.03.2019 | 665.255 | 11,6 mio |
|
Nørregade 110 A/S
CVR 41430702
|
25–33,32 % | 01.10.2024 | 76.967 | 5,8 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Boliginvest København - Rødovre II A/S
CVR 40815775
|
10–14,99 % | 26.09.2019 – 05.04.2020 |
|
Boliginvest København - Rødovre II A/S
CVR 40815775
|
20–24,99 % | 06.04.2020 – 02.12.2025 |
|
Kornparken Randers 2 A/S
CVR 41900024
|
10–14,99 % | 28.12.2020 – 16.04.2021 |
|
Protica BoligInvest København - Vækstområder ApS
CVR 42497622
|
10–14,99 % | 28.06.2021 – 16.12.2022 |
|
SJT HOLDING ApS
CVR 27956661
|
50–66,66 % | 09.10.2014 – 09.07.2024 |
|
WedBox ApS
CVR 37615471
|
10–14,99 % | 18.03.2018 – 25.11.2019 |
|
WedBox ApS
CVR 37615471
|
15–19,99 % | 26.11.2019 – 14.06.2021 |
|
Weddings4ever Aps
CVR 42450731
|
33,33–49,99 % | 08.06.2021 – 25.03.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Aabenraa Centrum A/S
CVR 43209167
|
19.04.2022 | 1,3 mio | 11,4 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 387.092 | -167.594 | -99.983 | -66.856 | -59.369 | -41.193 |
| Driftsresultat | 344.685 | -167.594 | -99.983 | — | — | — |
| Resultat før skat | 7.696.987 | 34.551.550 | 8.738.609 | 2.562.565 | 9.409.918 | 4.898.513 |
| Årets resultat | 6.118.816 | 34.581.659 | 8.462.710 | 2.997.548 | 8.939.202 | 4.775.721 |
| Egenkapital | 68.568.746 | 65.949.930 | 41.368.271 | 40.369.157 | 38.420.814 | 32.769.911 |
| Aktiver i alt (balance) | 69.677.863 | 65.954.930 | 41.378.814 | 40.374.157 | 39.742.584 | 36.022.096 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.109.117 | 5.000 | 10.543 | 5.000 | 1.321.770 | 3.252.185 |
| Likvide beholdninger | 1.700.988 | 3.774.166 | 237.223 | 199.907 | 179.817 | 1.365 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 96,7 % | 91,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-05-07 Revisor: Compu Revision A/SGodkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-28 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-12 Revisor: BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-23 Revisor: Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-31 Revisor: Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-20 Revisor: Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-05-07 | Compu Revision A/SGodkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-28 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-12 | BDO Statsautoriseret revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-23 | Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-31 | Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-20 | Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-05-28 | Vistisen & Lunde Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
LINDEMANN HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1010718720
- startet
- 01.08.2004
- ansatte
- 1 pr. juni 2026 · 0 årsværk
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Bjerg Holding 1989 ApS 18 m · Højbjerg
- ROBUS ApS 36 m · Højbjerg
- Lambert Ventures ApS 41 m · Højbjerg
- JOERGEN HOUGAARD HOLDING ApS 67 m · Højbjerg
- JHMB Holding ApS 67 m · Højbjerg
- Karman Line Holding ApS 67 m · Højbjerg
- Cupola Holding ApS 67 m · Højbjerg
- Jesper Holm Aarhus Holding ApS 83 m · Højbjerg