CAPTURE, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB
stamdata
| CVR-nummer | 28126131 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2004-10-04 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-05-11 |
Branche
| hovedbranche | Bogføring og revision; skatterådgivning (692000) |
Revisor
| firma | Rådgivning& Revision · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Frank Feilskov |
Ansatte (CVR)
2026-06
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2026-06 | 1 | 1 |
| 2026-05 | 1 | 2 |
| 2026-04 | 1 | 1 |
| 2026-03 | 1 | 0 |
| 2026-02 | 1 | 0 |
| 2026-01 | 1 | 0 |
| 2025-12 | 1 | 1 |
| 2025-11 | 1 | 1 |
| 2025-06 | 1 | 1 |
| 2025-05 | 1 | 0 |
| 2025-01 | 1 | 1 |
| 2024-12 | 1 | 1 |
| 2024-11 | 1 | 1 |
| 2024-10 | 1 | 1 |
| 2024-06 | 1 | 1 |
| 2024-04 | 1 | 1 |
| 2024-03 | 1 | 1 |
| 2023-12 | 1 | 1 |
| 2023-11 | 1 | 1 |
| 2023-10 | 1 | 1 |
| 2023-08 | 1 | 1 |
| 2023-06 | 1 | 1 |
| 2023-04 | 1 | 1 |
| 2023-03 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Frank Feilskov | Legal ejer | 100 % | Fra: 04.10.2004 |
Direktion
| Frank Feilskov | Direktør | Fra: 04.10.2004 |
Stiftere
| Frank Feilskov | Stifter | Fra: 04.10.2004 |
Øvrige
| Frank Feilskov | RevisionsvirksomhedStemmeberettigede | Fra: 29.11.2013 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Wood-Art ApS
CVR 42542709
|
100 % | 01.07.2021 | -114.682 | -157.290 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
PELECHECOCO ApS
CVR 33763751
|
20–24,99 % | 16.12.2012 – 07.12.2017 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
BBA REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB
CVR 30581873
|
03.05.2007 – 19.01.2022 | |
|
FREELANCE BOGHOLDEREN A/S
CVR 28154577
|
11.11.2004 – 25.05.2010 |
Revisor for
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
AABECH HOLDING ApS
CVR 31616808
|
11.02.2012 – 05.03.2017 | |
|
AP191 ApS
CVR 31326214
|
10.05.2012 – 13.04.2015 | |
|
BECON ApS
CVR 25724275
|
11.08.2014 – 28.11.2014 | |
|
BELEMI ApS
CVR 55396213
|
30.11.2014 – 31.05.2018 | |
|
BEYERHOLM & MOE INTERNATIONAL ApS
CVR 26392780
|
11.08.2014 – 28.11.2014 | |
|
BEYERHOLM HOLDING ApS
CVR 25702050
|
11.08.2014 – 28.11.2014 | |
|
BRØDFLOV ApS
CVR 35055592
|
08.03.2013 – 04.11.2014 | |
|
CAMOCCO ApS
CVR 25725972
|
11.08.2014 – 30.11.2014 | |
|
CHAOS HOLDING ApS
CVR 32947727
|
30.11.2012 – 14.11.2013 | |
|
CHAOSBYTE ApS
CVR 32947824
|
30.11.2012 – 14.11.2013 | |
|
DANIALI HOLDING ApS
CVR 35055436
|
04.03.2013 – 03.11.2014 | |
|
Datoselskabet af 24. juni 2015 ApS
CVR 30808835
|
25.05.2012 – 23.06.2014 | |
|
DK Meat2 ApS
CVR 35210733
|
25.03.2013 – 30.11.2014 | |
|
Jumbo Care ApS
CVR 35206043
|
25.03.2013 – 30.11.2014 | |
|
KHP MANAGEMENT ApS
CVR 19471837
|
01.02.2012 – 10.06.2015 | |
|
MARK SCHULTZ HOLDING ApS
CVR 33505671
|
11.02.2012 – 06.11.2012 | |
|
MOE HOLDING ApS
CVR 25695852
|
11.08.2014 – 30.11.2014 | |
|
MS BECK HOLDING ApS
CVR 35206175
|
25.03.2013 – 30.11.2014 | |
|
Nexa Agency Group A/S
CVR 36544120
|
29.01.2015 – 17.11.2016 | |
|
ONLINE SUPPLIES ApS
CVR 31617154
|
10.02.2012 – 05.03.2017 | |
|
September Model Management ApS
CVR 37158690
|
16.10.2015 – 30.11.2016 | |
|
ØLAND BJERREGÅRD ApS
CVR 30912918
|
30.11.2012 – 30.11.2013 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 505.293 | 461.661 | 442.484 | 728.029 | 543.270 | 353.795 |
| Driftsresultat | -136.438 | -158.038 | -182.189 | 267.194 | -104.223 | -120.361 |
| Resultat før skat | -90.071 | 462.844 | 321.840 | 3.178 | 289.047 | 7.531 |
| Årets resultat | -102.947 | 349.845 | 241.015 | -35.956 | 225.467 | 5.683 |
| Egenkapital | 4.077.680 | 4.790.628 | 4.558.583 | 4.427.568 | 4.573.524 | 4.458.058 |
| Aktiver i alt (balance) | 5.273.837 | 5.857.933 | 5.990.108 | 5.715.195 | 5.571.666 | 5.049.542 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.196.157 | 1.067.305 | 1.431.525 | 1.287.627 | 998.142 | 591.484 |
| Likvide beholdninger | 2.168.608 | 2.403.720 | 4.798.029 | 2.816.943 | 2.901.815 | 2.888.263 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Soliditetsgrad | 77,3 % | 81,8 % | 76,1 % | 77,5 % | 82,1 % | 88,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-01-06 Revisor: Rådgivning& Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-01-03 Revisor: Rådgivning & Revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-31 Revisor: Rådgivning & Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-01-02 Revisor: Rådgivning & Revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-12-02 Revisor: Rådgivning & Revision ApS XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-11-30 Revisor: Rådgivning & Revision ApS XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | 2026-01-06 | Rådgivning& Revision | vis rapport |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | 2025-01-03 | Rådgivning & Revision ApS | vis rapport |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | 2023-12-31 | Rådgivning & Revision | vis rapport |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | 2023-01-02 | Rådgivning & Revision ApS | vis rapport |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | 2021-12-02 | Rådgivning & Revision ApS | vis rapport |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | 2020-11-30 | Rådgivning & Revision ApS | vis rapport |
p-enheder (2)
-
CAPTURE, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB Aktiv P-nr. 1024357585
- startet
- 01.01.2019
- ansatte
- —
-
CAPTURE, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB Aktiv P-nr. 1010843045
- adresse
- Vesterbyvej 13, 2820 Gentofte
- startet
- 04.10.2004
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- ten ApS 284 m · Gentofte
- TALLAN ApS 427 m · Gentofte
- G. Ingimarsson 427 m · Gentofte
- A.O. ADMINISTRATION ApS 503 m · Gentofte
- AS Administration v/Anne Marie Bjerrum Schjørmann 512 m · Gentofte
- REVISOREN ApS 516 m · Gentofte
- CHJ Bogføring 533 m · Gentofte
- TM Bogholderi 581 m · Gentofte