JANNIK HANSEN REVISION, STATSAUTORISERET REVISIONSSELSKAB ApS
stamdata
| CVR-nummer | 29392870 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2006-01-20 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-02-16 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Ansatte (CVR)
2019-04
1 ansatte
·
1 årsværk
| måned | ansatte | årsværk |
|---|---|---|
| 2019-04 | 1 | 1 |
| 2019-03 | 1 | 1 |
| 2019-02 | 1 | 1 |
| 2019-01 | 1 | 1 |
| 2018-12 | 1 | 1 |
| 2018-11 | 1 | 1 |
| 2018-10 | 1 | 1 |
| 2018-09 | 1 | 1 |
| 2018-08 | 1 | 1 |
| 2018-07 | 1 | 1 |
aktører og ejere
Ejere
| Jannik Dennis Hansen | Legal ejer | 100 % | Fra: 20.01.2006 |
Direktion
| Jannik Dennis Hansen | Direktør | Fra: 20.01.2006 |
Stiftere
| Jannik Dennis Hansen | Stifter | Fra: 20.01.2006 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
INNOVATIONSHUSET DANMARK ApS
CVR 31088291
|
100 % | 05.12.2007 | 517.982 | 971.066 |
|
KARLSLUNDE EJENDOMME ApS
CVR 31188636
|
100 % | 24.01.2008 | 7.728 | 166.096 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
A/S VN GLAS & FACADECENTER
CVR 84471917
|
20–24,99 % | 15.05.2017 – 31.12.2018 |
|
AT-BO FURNITURE A/S
CVR 36400102
|
5–9,99 % | 30.10.2017 – 12.12.2019 |
|
Datoselskabet 1 af 26.08.2022 A/S
CVR 34615446
|
10–14,99 % | 29.12.2014 – 30.05.2016 |
|
EJENDOMSSELSKABET VN A/S
CVR 17858696
|
20–24,99 % | 31.12.2018 – 21.10.2022 |
|
HOLDINGSELSKABET AF 22. MARTS 2005 ApS
CVR 28679793
|
33,33–49,99 % | 08.11.2017 – 22.06.2026 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
EJENDOMSSELSKABET MARTINSVEJ 7-9 ApS
CVR 29847312
|
08.09.2006 – 11.11.2009 |
Revisor for
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Finderup Holding ApS
CVR 29689458
|
21.06.2006 – 06.08.2007 | |
|
PURE HAIRSPA ApS
CVR 30552652
|
27.06.2007 – 11.11.2009 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | — | — | 263.530 | 64.127 | 345.773 | 183.973 |
| Driftsresultat | -2.101 | -2.100 | 263.530 | 64.127 | 345.773 | 183.973 |
| Resultat før skat | 539.127 | 304.451 | 199.249 | -1.144.832 | 357.975 | 100.334 |
| Årets resultat | 539.243 | 307.198 | 217.939 | -872.832 | 333.975 | 119.096 |
| Egenkapital | 1.170.666 | 753.423 | 564.025 | 346.086 | 1.333.318 | 1.112.343 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.815.180 | 1.002.812 | 950.913 | 1.183.701 | 2.024.143 | 1.508.543 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 644.514 | 249.389 | 386.888 | 837.615 | 690.825 | 396.200 |
| Likvide beholdninger | 32.917 | 26.548 | 19.651 | 19.676 | 20.310 | 12.582 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 64,5 % | 75,1 % | 59,3 % | 29,2 % | 65,9 % | 73,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-01-19 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-11-01 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-10-17 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-31 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-21 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-12 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-01-19 | — | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2024-11-01 | — | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-10-17 | — | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2023-03-31 | — | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2022-03-21 | — | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2021-03-12 | — | vis rapport |
| 01/10 2018 – 30/09 2019 | 2020-03-13 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JANNIK HANSEN REVISION, STATSAUTORISERET REVISIONSSELSKAB ApS Aktiv P-nr. 1012056113
- adresse
- Vandværksvej 27, 2670 Greve
- startet
- 20.01.2006
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- DTQ Holding ApS 36 m · Greve
- AgerNordic ApS 86 m · Greve
- Baum Neesgaard Holding ApS 95 m · Greve
- NovaEllie ApS 127 m · Greve
- Kiet Holding ApS 132 m · Greve
- R. KNUTZEN HOLDING ApS 147 m · Greve
- SUNBIRDHOLDING ApS 166 m · Greve
- G. Fenger Holding ApS 217 m · Greve