BENNO RASMUSSEN HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 31086450 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2007-12-10 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2026-01-27 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Nærrevison A/S · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Jørgen Raymond |
aktører og ejere
Ejere
| Benno Rasmussen | Legal ejer | 100 % | Fra: 04.10.2013 |
Direktion
| Benno Rasmussen | Direktør | Fra: 10.12.2007 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BB Gulve - Benno ApS
CVR 38794574
|
100 % | 13.07.2017 | 507.650 | 1,4 mio |
|
TØLLØSEVEJ 6 ApS
CVR 34576807
|
50–66,66 % | 27.03.2015 | -38.580 | 168.506 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
BB GULVE ApS
CVR 26988446
|
50–66,66 % | 27.03.2015 – 13.09.2018 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
BB Gulve - Benno ApS
CVR 38794574
|
13.07.2017 | 507.650 | 1,4 mio | |
|
TØLLØSEVEJ 6 ApS
CVR 34576807
|
10.05.2012 | -38.580 | 168.506 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.749 | -10.001 | -10.502 | -8.000 | -7.750 | -9.426 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.202.325 | 331.368 | 189.173 | 245.940 | 407.949 | 273.216 |
| Årets resultat | 1.044.849 | 320.148 | 183.761 | 258.106 | 418.631 | 273.318 |
| Egenkapital | 5.337.921 | 4.383.072 | 4.162.924 | 4.038.063 | 3.879.957 | 3.735.326 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.395.119 | 4.669.145 | 4.560.013 | 4.303.725 | 4.726.966 | 3.905.896 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 1.057.198 | 286.073 | 397.089 | 265.662 | 847.009 | 170.570 |
| Likvide beholdninger | 708.963 | 2.104.983 | 2.226.895 | 1.962.189 | 2.006.634 | 1.055.523 |
| Antal ansatte (årsrapport) | — | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 83,5 % | 93,9 % | 91,3 % | 93,8 % | 82,1 % | 95,6 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-26 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-02-25 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-02-08 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-30 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-30 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-10 Revisor: Nærrevison A/S XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-26 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-02-25 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-02-08 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-30 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-03-30 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-10 | Nærrevison A/S | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-04-07 | Nærrevison A/S | vis rapport |
p-enheder (1)
-
BENNO RASMUSSEN HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1013844093
- startet
- 10.12.2007
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Sundmand Holding ApS 63 m · København NV
- SADELMAGER HOLDING ApS 89 m · København NV
- HOLDINGSELSKABET FMJ ApS 133 m · København NV
- Andrea Smidt Holding ApS 140 m · København NV
- D. Kristensen Holding ApS 140 m · København NV
- Aunorax Holding ApS 160 m · København NV
- Linnemann ApS 209 m · København NV
- HE+RO Holding ApS 228 m · København NV