MPG HOLDING, GLAMSBJERG ApS
stamdata
| CVR-nummer | 31182700 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2008-01-11 |
| kapital | DKK 125.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-02 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | FER FYNS ERHVERVSREVISION · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Andreas Sigl Halsted Brems |
aktører og ejere
Ejere
| Morten Pedersen | Legal ejer | 100 % | Fra: 11.01.2008 |
Direktion
| Morten Pedersen | Direktør | Fra: 11.01.2008 |
Stiftere
| Morten Pedersen | Stifter | Fra: 11.01.2008 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
JØRGEN PEDERSEN. GLAMSBJERG ApS
CVR 70858118
|
25–33,32 % | 11.01.2008 | 682.642 | 5,2 mio |
|
Morten Pedersen Ejendomme Glamsbjerg ApS
CVR 45157695
|
100 % | 21.10.2024 | -29.634 | 10.366 |
|
MP Byg Glamsbjerg ApS
CVR 43341367
|
100 % | 21.06.2022 | 179.338 | 689.134 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Morten Pedersen Ejendomme Glamsbjerg ApS
CVR 45157695
|
21.10.2024 | -29.634 | 10.366 | |
|
MP Byg Glamsbjerg ApS
CVR 43341367
|
21.06.2022 | 179.338 | 689.134 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.619 | -5.001 | — | — | 0 | 0 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 135.853 | 302.416 | — | — | 0 | 0 |
| Årets resultat | 138.398 | 303.952 | 310.397 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 732.947 | 594.549 | 408.397 | 98.000 | 98.000 | 98.000 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.657.060 | 826.143 | 554.635 | 120.000 | 120.000 | 120.000 |
| Selskabskapital | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 | 125.000 |
| Gæld i alt | 924.113 | 231.594 | 146.238 | 22.000 | 22.000 | 22.000 |
| Likvide beholdninger | 1.380 | 14.999 | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 44,2 % | 72,0 % | 73,6 % | 81,7 % | 81,7 % | 81,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-10-31 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-10-14 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-10-25 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-10-28 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-10-11 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-12-21 Revisor: FER FYNS ERHVERVSREVISION XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/05 2024 – 30/04 2025 | 2025-10-31 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/05 2023 – 30/04 2024 | 2024-10-14 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/05 2022 – 30/04 2023 | 2023-10-25 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/05 2021 – 30/04 2022 | 2022-10-28 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/05 2020 – 30/04 2021 | 2021-10-11 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
| 01/05 2019 – 30/04 2020 | 2020-12-21 | FER FYNS ERHVERVSREVISION | vis rapport |
p-enheder (1)
-
MPG HOLDING, GLAMSBJERG ApS Aktiv P-nr. 1014122741
- adresse
- Rosenparken 4, 5620 Glamsbjerg
- startet
- 11.01.2008
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- SØLAPO HOLDING ApS 75 m · Glamsbjerg
- BRAAS HOLDING ApS 86 m · Glamsbjerg
- TJN Holding Glamsbjerg ApS 218 m · Glamsbjerg
- TPG HOLDING ApS 233 m · Glamsbjerg
- RPG HOLDING ApS 233 m · Glamsbjerg
- JPTP HOLDING ApS 233 m · Glamsbjerg
- Smith Group ApS 313 m · Glamsbjerg
- JATO Holding ApS 318 m · Glamsbjerg