Nejsum Invest ApS
stamdata
| CVR-nummer | 33240686 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2010-10-05 |
| kapital | DKK 100.000 |
| sidst opdateret | 2024-12-28 |
Branche
| hovedbranche | Finansielle holdingselskaber (642110) |
aktører og ejere
Ejere
| Lasse Kirkegaard Nejsum | Legal ejer | 100 % | Fra: 05.10.2010 |
Direktion
| Lasse Kirkegaard Nejsum | Direktør | Fra: 05.10.2010 |
Stiftere
| Lasse Kirkegaard Nejsum | Stifter | Fra: 05.10.2010 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskab Holding ApS
CVR 42226491
|
10–14,99 % | 17.03.2021 | -77.245 | 367.513 |
|
HOLDINGSELSKABET A/S
CVR 30905164
|
5–9,99 % *
Ejerudvikling 5–9,99 %: fra 09.02.2024 10–14,99 %: 05.10.2010 – 08.02.2024 |
09.02.2024 | -1 mio | -1,6 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
KVIST & JENSEN HOLDING STATSAUTORISEREDE REVISORER A/S
CVR 37627704
|
10–14,99 % | 15.04.2016 – 01.09.2017 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Ejendomsselskab Holding ApS
CVR 42226491
|
17.03.2021 | -77.245 | 367.513 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
KVIST & JENSEN HOLDING STATSAUTORISEREDE REVISORER A/S
CVR 37627704
|
15.04.2016 – 01.09.2017 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.001 | -3.200 | -4.638 | -2.646 | -101 | -1.995 |
| Driftsresultat | -3.001 | -3.200 | -4.638 | -2.646 | -101 | -1.995 |
| Resultat før skat | 346.734 | -500.762 | -751.466 | 2.497.747 | 394.055 | 739.441 |
| Årets resultat | 333.794 | -532.266 | -766.778 | 2.497.747 | 368.205 | 739.441 |
| Egenkapital | 6.156.904 | 5.958.109 | 6.630.375 | 7.497.153 | 5.113.806 | 4.858.601 |
| Aktiver i alt (balance) | 6.406.762 | 6.056.065 | 6.664.692 | 7.780.372 | 5.391.277 | 5.454.883 |
| Selskabskapital | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 | 100.000 |
| Gæld i alt | 249.858 | 97.956 | 34.317 | 283.219 | 277.471 | 596.282 |
| Likvide beholdninger | 3.192 | 3.511 | 8.104 | 14.359 | 203.384 | 333.186 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 96,1 % | 98,4 % | 99,5 % | 96,4 % | 94,8 % | 89,1 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-31 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-01-04 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-12-26 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-02-04 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-06 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-02-27 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/10 2024 – 30/09 2025 | 2026-03-31 | — | vis rapport |
| 01/10 2023 – 30/09 2024 | 2025-01-04 | — | vis rapport |
| 01/10 2022 – 30/09 2023 | 2023-12-26 | — | vis rapport |
| 01/10 2021 – 30/09 2022 | 2023-02-04 | — | vis rapport |
| 01/10 2020 – 30/09 2021 | 2022-03-06 | — | vis rapport |
| 01/10 2019 – 30/09 2020 | 2021-02-27 | — | vis rapport |
| 01/10 2018 – 30/09 2019 | 2020-03-01 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Nejsum Invest ApS Aktiv P-nr. 1016356774
- adresse
- Polluxvej 9, 8270 Højbjerg
- startet
- 05.10.2010
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- JMH INVEST ApS 339 m · Højbjerg
- TVEBAK Holding ApS 378 m · Højbjerg
- MARKUSSEN MEDICAL HOLDING ApS 445 m · Højbjerg
- Dennis Bækgaard Stotz Holding Aps 507 m · Højbjerg
- Per Hellerup Holding ApS 512 m · Højbjerg
- DURIAN HOLDING ApS 611 m · Højbjerg
- RØRMOSEVEJ 8 HOLDING ApS 964 m · Højbjerg
- DUEHOLM&HJORTH HOLDING ApS 982 m · Højbjerg