PFA CC Properties II Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 34073856 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2011-11-29 |
| kapital | DKK 30.000.000 |
| sidst opdateret | 2026-01-23 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| PFA CC Properties ApS · CVR 34055599 | Legal ejer | 100 % | Fra: 04.06.2012 |
Direktion
| Michael Hansen | Direktør | Fra: 26.04.2017 |
Bestyrelse
| Peter Kenneth Morgan | Formand | Fra: 01.12.2023 | |
| Vibeke Bodi | Bestyrelsesmedlem | Fra: 20.05.2016 | |
| Michael Hansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.12.2023 |
Stiftere
| PFA CC Properties ApS · CVR 34055599 | Stifter | Fra: 29.11.2011 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
PFA CC Properties II ApS
CVR 34074089
|
100 % | 04.06.2012 | 45,1 mio | 336,3 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
PFA CC Properties II ApS
CVR 34074089
|
02.12.2011 | 45,1 mio | 336,3 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 45.047.633 | 9.280.296 | -49.054.871 | -15.303.000 | 22.738.000 | 4.630.000 |
| Resultat før skat | 45.031.748 | 9.258.955 | -49.073.136 | -15.307.000 | 22.710.000 | 4.634.000 |
| Årets resultat | 45.031.748 | 9.258.955 | -49.073.136 | -15.307.000 | 22.710.000 | 4.634.000 |
| Egenkapital | 335.689.910 | 290.658.162 | 281.399.207 | 330.473.000 | 345.780.000 | 335.070.000 |
| Aktiver i alt (balance) | 336.284.583 | 291.206.450 | 281.899.654 | 330.923.000 | 346.197.000 | 336.115.000 |
| Selskabskapital | 30.000.000 | 30.000.000 | 30.000.000 | 30.000.000 | 30.000.000 | 30.000.000 |
| Gæld i alt | 594.673 | 548.288 | 500.447 | 451.000 | 417.000 | 1.045.000 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-17 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-03-12 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-03 Revisor: Deloitte XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-17 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-17 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-04-06 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-17 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-03-12 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-03 | Deloitte | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-17 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-03-17 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-04-06 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-03-13 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PFA CC Properties II Holding ApS Aktiv P-nr. 1017311723
- startet
- 29.11.2011
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- PFA CC Properties VII Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties I Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties III Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties III ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties IV Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties V Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties VIII Holding ApS 0 m · København Ø