PFA CC Properties III Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 34074054 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2011-11-29 |
| kapital | DKK 50.080.000 |
| sidst opdateret | 2026-01-23 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| PFA CC Properties ApS · CVR 34055599 | Legal ejer | 100 % | Fra: 24.04.2012 |
Direktion
| Michael Hansen | Direktør | Fra: 26.04.2017 |
Bestyrelse
| Peter Kenneth Morgan | Formand | Fra: 01.12.2023 | |
| Vibeke Bodi | Bestyrelsesmedlem | Fra: 20.05.2016 | |
| Michael Hansen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 01.12.2023 |
Stiftere
| PFA CC Properties ApS · CVR 34055599 | Stifter | Fra: 29.11.2011 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
PFA CC Properties III ApS
CVR 34074097
|
100 % | 24.04.2012 | 46,2 mio | 661,8 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
PFA CC Properties III ApS
CVR 34074097
|
02.12.2011 | 46,2 mio | 661,8 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | 0 | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 46.189.543 | 16.674.891 | -28.694.776 | -25.063.000 | 65.555.000 | 48.463.000 |
| Resultat før skat | 46.191.158 | 16.679.568 | -28.689.846 | -25.064.000 | 65.554.000 | 48.516.000 |
| Årets resultat | 46.191.158 | 16.679.568 | -28.689.846 | -25.064.000 | 65.554.000 | 48.516.000 |
| Egenkapital | 661.924.540 | 628.733.382 | 625.053.814 | 665.743.000 | 695.807.000 | 638.253.000 |
| Aktiver i alt (balance) | 661.924.540 | 628.733.382 | 625.053.814 | 665.743.000 | 695.808.000 | 644.526.000 |
| Selskabskapital | 50.080.000 | 50.080.000 | 50.080.000 | 50.080.000 | 50.080.000 | 50.080.000 |
| Gæld i alt | — | — | — | — | 0 | 6.273.000 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 99,0 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-19 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-03-12 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-03 Revisor: Deloitte XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-17 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-17 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-04-08 Revisor: Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-19 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-03-12 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-03 | Deloitte | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-17 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-03-17 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-04-08 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-03-13 | Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PFA CC Properties III Holding ApS Aktiv P-nr. 1017312010
- startet
- 29.11.2011
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- PFA CC Properties VII Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties II Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties I Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties III ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties IV Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties V Holding ApS 0 m · København Ø
- PFA CC Properties VIII Holding ApS 0 m · København Ø