PEBRA HOLDING ApS
stamdata
| CVR-nummer | 34615357 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2012-07-04 |
| kapital | DKK 80.000 |
| sidst opdateret | 2025-06-26 |
Branche
| hovedbranche | Anden finansiel formidling i.a.n. (649990) |
Revisor
| revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| Peter Braasch | Legal ejer | 100 % | Fra: 04.07.2012 |
Direktion
| Peter Braasch | Direktør | Fra: 04.07.2012 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Open Communication Group A/S
CVR 27160964
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling 33,33–49,99 %: fra 01.12.2025 33,33–49,99 %: 01.01.2014 – 25.11.2020 |
01.12.2025 | 1,1 mio | 6,4 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Open Holding ApS
CVR 41883049
|
33,33–49,99 % | 25.11.2020 – 29.06.2022 |
|
Open Holding ApS
CVR 41883049
|
50–66,66 % | 30.06.2022 – 16.12.2025 |
|
OPEN SHARE HOLDING ApS
CVR 34615403
|
50–66,66 % | 01.01.2014 – 06.04.2016 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Open Holding ApS
CVR 41883049
|
25.11.2020 – 16.12.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.450 | 8.985 | -3.875 | -3.875 | -3.875 | 2.467 |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 741.304 | 7.583 | 1.108.997 | 615.609 | 1.253.993 | 274.473 |
| Årets resultat | 756.628 | 7.583 | 1.108.997 | 615.609 | 1.253.993 | 274.473 |
| Egenkapital | 1.558.598 | 1.301.970 | 1.294.387 | 835.390 | 1.119.781 | 465.789 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.692.292 | 1.316.970 | 1.325.872 | 863.000 | 1.143.517 | 485.648 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Gæld i alt | — | — | — | — | — | — |
| Likvide beholdninger | 1.137.715 | 501.317 | 139.819 | 368.747 | 338.919 | 158.118 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 92,1 % | 98,9 % | 97,6 % | 96,8 % | 97,9 % | 95,9 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-04-23 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-30 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-27 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-09 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-04-05 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-27 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-04-23 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-30 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-27 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-09 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-04-05 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-27 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-04-21 | Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
PEBRA HOLDING ApS Aktiv P-nr. 1017800708
- adresse
- Landemærket 29, 1119 København K
- startet
- 04.07.2012
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- FUTURE ADVANCE ApS 0 m · København K
- HHZ HOLDING ApS 0 m · København K
- FUTURE ADVANCE II ApS 0 m · København K
- EGMONT NORGE A/S 29 m · København K
- Ejendoms Invest Barcelona ApS 34 m · København K
- KONTORFÆLLESSKABET I LYNGBY ApS 36 m · København K
- IDA-ELISE JUULMANN ROUX-FOUILLET HOLDING ApS 48 m · København K
- C K NØHR ApS 73 m · København K