VANDEL INC. ApS
stamdata
| CVR-nummer | 35875352 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2015-02-09 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2025-04-30 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Status Revision · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Tommy Rathmann |
aktører og ejere
Ejere
| Søren Svinth Vandel | Legal ejer | 100 % | Fra: 08.02.2024 |
Direktion
| Søren Svinth Vandel | Direktør | Fra: 25.10.2021 |
Bestyrelse
| Søren Svinth Vandel | Bestyrelsesmedlem | Fra: 25.10.2021 |
Stiftere
| Søren Svinth Vandel | Stifter | Fra: 09.02.2015 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Restudy Holding ApS
CVR 40895930
|
100 % *
Ejerudvikling 100 %: fra 18.01.2021 50–66,66 %: 29.10.2019 – 17.01.2021 |
18.01.2021 | 102.169 | 150.157 |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Krokos ApS
CVR 44563045
|
33,33–49,99 % | 31.12.2023 – 26.02.2025 |
|
RESTUDY ApS
CVR 32562078
|
15–19,99 % | 17.02.2015 – 30.06.2015 |
|
RESTUDY ApS
CVR 32562078
|
20–24,99 % | 01.07.2015 – 18.02.2020 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Restudy Holding ApS
CVR 40895930
|
29.10.2019 | 102.169 | 150.157 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
Krokos ApS
CVR 44563045
|
31.12.2023 – 26.02.2025 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.126 | -10.024 | -10.826 | -7.214 | -3.750 | 0 |
| Driftsresultat | — | — | -10.826 | — | -3.750 | — |
| Resultat før skat | 98.062 | -53.974 | 7.829 | 78.586 | -5.470 | -13.001 |
| Årets resultat | 90.629 | -46.541 | 7.829 | 78.586 | -5.470 | -13.001 |
| Egenkapital | 115.317 | 24.687 | 71.228 | 63.399 | 24.813 | 30.283 |
| Aktiver i alt (balance) | 150.184 | 55.448 | 109.975 | 90.980 | 40.028 | 153.058 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 6.666 |
| Gæld i alt | 34.867 | 30.761 | 38.747 | 27.582 | 15.215 | 122.775 |
| Likvide beholdninger | 26 | 26 | 26 | 27 | 28 | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 76,8 % | 44,5 % | 64,8 % | 69,7 % | 62,0 % | 19,8 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-07-13 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-07-15 Revisor: — XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-08-13 Revisor: Status Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-09-04 Revisor: Status Revision XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-09-26 Revisor: Rathmann & Mortensen XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-10-29 Revisor: — XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/04 2025 – 31/03 2026 | 2026-07-13 | — | vis rapport |
| 01/04 2024 – 31/03 2025 | 2025-07-15 | — | vis rapport |
| 01/04 2023 – 31/03 2024 | 2024-08-13 | Status Revision | vis rapport |
| 01/04 2022 – 31/03 2023 | 2023-09-04 | Status Revision | vis rapport |
| 01/04 2021 – 31/03 2022 | 2022-09-26 | Rathmann & Mortensen | vis rapport |
| 01/04 2020 – 31/03 2021 | 2021-10-29 | — | vis rapport |
| 01/04 2019 – 31/03 2020 | 2020-12-29 | — | vis rapport |
p-enheder (1)
-
VANDEL INC. ApS Aktiv P-nr. 1020162518
- adresse
- Anemonevej 36, 8700 Horsens
- startet
- 09.02.2015
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- JLT Kapital ApS 126 m · Horsens
- Bøgild Holding ApS 135 m · Horsens
- BJ2018 ApS 143 m · Horsens
- BS Holding Horsens ApS 279 m · Horsens
- M. E. Jensen Holding ApS 328 m · Horsens
- MARTIN HJERRILD HOLDING APS 336 m · Horsens
- Kasper Grouleff Holding ApS 339 m · Horsens
- Frederik Brændgaard Holding ApS 379 m · Horsens