JESICA Invest ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38312731 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2016-12-23 |
| kapital | DKK 80.000 |
| sidst opdateret | 2025-07-15 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Kamilla Gadgaard Jensen |
aktører og ejere
Ejere
| Better Holding 2012 A/S · CVR 34721211 | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 24.09.2018 |
| GREEN POWER INVEST ApS · CVR 32556663 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 24.09.2018 |
| DRAAGEYN HOLDING ApS · CVR 35683151 | Legal ejer | 25–33,32 % | Fra: 24.09.2018 |
Direktion
| Simon Nyegaard | Direktør | Fra: 23.12.2016 |
Stiftere
| Better Holding 2012 A/S · CVR 34721211 | Stifter | Fra: 23.12.2016 | |
| GREEN POWER INVEST ApS · CVR 32556663 | Stifter | Fra: 23.12.2016 | |
| DRAAGEYN HOLDING ApS · CVR 35683151 | Stifter | Fra: 23.12.2016 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Symmetry Administration ApS
CVR 36487461
|
33,33–49,99 % *
Ejerudvikling 33,33–49,99 %: fra 20.11.2020 25–33,32 %: 01.11.2019 – 19.11.2020 33,33–49,99 %: 01.10.2018 – 31.10.2019 25–33,32 %: 31.03.2017 – 30.09.2018 |
20.11.2020 | 9,2 mio | 9,8 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | 0 | -213 | -950 | -5.665 | -5.624 |
| Driftsresultat | — | 0 | -213 | -950 | -5.665 | -5.624 |
| Resultat før skat | 3.314.787 | -651.827 | -329.804 | -398.245 | 4.499.400 | 2.590.577 |
| Årets resultat | 3.314.787 | -651.827 | -329.676 | -405.113 | 4.328.114 | 2.450.012 |
| Egenkapital | 4.904.451 | 1.589.664 | 2.241.490 | 2.571.167 | 7.246.529 | 2.918.415 |
| Aktiver i alt (balance) | 4.910.451 | 1.595.664 | 2.247.490 | 2.593.903 | 7.762.686 | 7.955.514 |
| Selskabskapital | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 | 80.000 |
| Gæld i alt | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 22.736 | 516.157 | 5.037.099 |
| Likvide beholdninger | 6.169 | 6.169 | 32.640 | 17.711 | 32.749 | 22.648 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,6 % | 99,7 % | 99,1 % | 93,4 % | 36,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-05-22 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-28 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-14 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-27 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-10 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-30 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-05-22 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-28 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-14 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-27 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-10 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-08 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
JESICA Invest ApS Aktiv P-nr. 1022071188
- adresse
- Maries Dal 28, 8464 Galten
- startet
- 23.12.2016
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Malbin Invest ApS 0 m · Galten
- RasBis Holding ApS 61 m · Galten
- FamDo Holding ApS 96 m · Galten
- T. W. Schmidt Holding ApS 126 m · Galten
- Dann F. Holding ApS 160 m · Galten
- KMN Holding Kolt ApS 179 m · Galten
- Reign Holding ApS 184 m · Galten
- Invecta Invest ApS 192 m · Galten