Jimmi Møller Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38584308 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-04-19 |
| kapital | DKK 40.000 |
| sidst opdateret | 2026-03-31 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | MARTINSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB |
aktører og ejere
Ejere
| Jimmi Møller Mogensen | Legal ejer | 100 % | Fra: 19.04.2017 |
Direktion
| Jimmi Møller Mogensen | Direktør | Fra: 19.04.2017 |
Stiftere
| Jimmi Møller Mogensen | Stifter | Fra: 19.04.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
JM Ejendomme Invest ApS
CVR 41251417
|
50–66,66 % | 19.03.2020 | 64.679 | 237.663 |
|
JM Grave-Boreteknik ApS
CVR 38537296
|
50–66,66 % | 25.04.2017 | 1,2 mio | 2,8 mio |
|
LØNÅ Udlejning ApS
CVR 46377745
|
100 % | 30.03.2026 | — | — |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
JM Ejendomme Invest ApS
CVR 41251417
|
19.03.2020 | 64.679 | 237.663 | |
|
LØNÅ Udlejning ApS
CVR 46377745
|
30.03.2026 | — | — |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 45.266 | -3.750 | -3.125 | -2.725 | -2.512 | -3.762 |
| Driftsresultat | 25.786 | -3.750 | -3.125 | -2.725 | -2.512 | -3.762 |
| Resultat før skat | 693.074 | 631.772 | 693.796 | 750.451 | 514.892 | 679.549 |
| Årets resultat | 684.501 | 624.182 | 687.466 | 750.077 | 514.892 | 679.549 |
| Egenkapital | 4.095.925 | 3.546.424 | 3.322.242 | 2.752.576 | 2.116.899 | 1.715.007 |
| Aktiver i alt (balance) | 4.980.452 | 3.552.514 | 3.333.949 | 2.757.950 | 2.124.770 | 1.724.220 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 884.527 | 6.090 | 11.707 | 5.374 | 7.871 | 9.213 |
| Likvide beholdninger | 95.100 | 881.939 | 528.877 | 145.312 | 15.390 | 7.836 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 82,2 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,8 % | 99,6 % | 99,5 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-03-31 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-14 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-04-20 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-03-21 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-03-27 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-03-20 Revisor: Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-03-31 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-14 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-04-20 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-03-21 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-03-27 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-03-20 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-03-24 | Martinsen, Statsautoriseret Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Jimmi Møller Holding ApS Aktiv P-nr. 1022378461
- adresse
- Syrenvænget 14, 7323 Give
- startet
- 19.04.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- MJS Consulting ApS 191 m · Give
- Jakob Norby Bæk Kjær Holding ApS 308 m · Give
- LAUERSEN INVEST ApS 320 m · Give
- AB Holding Give ApS 374 m · Give
- Thyregod Agriculture Invest 2018 ApS 421 m · Give
- LCD A/S 462 m · Give
- QNA ApS 462 m · Give
- P7W ApS 462 m · Give