VeNo Invest ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38634569 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-05-11 |
| kapital | DKK 162.891 |
| sidst opdateret | 2025-06-17 |
Beliggenhed
| adresse | Filippavej 57, 5762 Vester Skerninge |
| by | 5762 Vester Skerninge |
| kommune | SVENDBORG Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| revisor | EY Godkendt Revisionspartnerselskab |
aktører og ejere
Ejere
| NTI Holding ApS · CVR 25397355 | Legal ejer | 20–24,99 % | Fra: 08.02.2021 |
| DG VeNo Invest ApS · CVR 38633694 | Legal ejer | 50–66,66 % | Fra: 08.02.2021 |
| Herman P Holding ApS · CVR 42040460 | Legal ejer | 10–14,99 % | Fra: 27.09.2024 |
Direktion
| Lars Herman Petersen | Direktør | Fra: 07.04.2025 |
Bestyrelse
| Jens Heimburger | Formand | Fra: 07.04.2025 | |
| Lars Herman Petersen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 07.04.2025 | |
| Henrik Nielsen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 23.05.2017 | |
| Enrico Krog Iversen | Bestyrelsesmedlem | Fra: 11.05.2017 | |
| Rasmus Le Limkilde | Bestyrelsesmedlem | Fra: 22.05.2024 |
Stiftere
| DG VeNo Invest ApS · CVR 38633694 | Stifter | Fra: 11.05.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Nordtech-Vetec A/S
CVR 18175509
|
100 % | 24.05.2017 | 4,5 mio | 13,7 mio |
|
Wamatech Invest ApS
CVR 45271048
|
66,67–89,99 % *
Ejerudvikling 66,67–89,99 %: fra 25.08.2025 66,67–89,99 %: 11.12.2024 – 24.08.2025 |
25.08.2025 | -14,8 mio | -9,8 mio |
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | periode |
|---|---|---|
|
VETEC A/S
CVR 27414621
|
100 % | 24.05.2017 – 03.07.2024 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Wamatech Invest ApS
CVR 45271048
|
11.12.2024 | -14,8 mio | -9,8 mio |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | 0 | — |
| Bruttoresultat | -19.479 | -106.328 | -147.883 | -21.045 | -90.506 | -26.864 |
| Driftsresultat | — | -106.328 | -147.883 | -21.045 | -90.506 | -26.864 |
| Resultat før skat | 2.717.723 | -1.513.778 | 4.009.299 | -887.141 | 10.965.801 | -1.239.591 |
| Årets resultat | 3.043.824 | -1.192.819 | 4.227.254 | -691.970 | 11.198.388 | -966.881 |
| Egenkapital | 17.616.734 | 10.172.910 | 26.036.642 | 21.809.388 | 22.501.358 | 8.264.334 |
| Aktiver i alt (balance) | 44.968.990 | 45.235.949 | 45.395.004 | 45.177.049 | 45.067.736 | 45.216.876 |
| Selskabskapital | 162.891 | 152.891 | 137.602 | 137.602 | 137.602 | 111.160 |
| Gæld i alt | 27.352.256 | 35.063.039 | 19.358.362 | 23.367.661 | 22.566.378 | 36.952.542 |
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 39,2 % | 22,5 % | 57,4 % | 48,3 % | 49,9 % | 18,3 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-30 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-04-16 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-05-27 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-05-01 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-05-05 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-04-07 Revisor: EY Godkendt Revisionspartnerselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-30 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-04-16 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-05-27 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-05-01 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-05-05 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-04-07 | EY Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-02 | Ernst & Young Godkendt Revisionspartnerselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
VeNo Invest ApS Aktiv P-nr. 1022436054
- startet
- 11.05.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- KROGEDAMMEN A/S 0 m · Vester Skerninge
- NOITSA ApS 0 m · Vester Skerninge
- NORDLYS HERNING ApS 0 m · Vester Skerninge
- Generationsskifte Invest A/S 0 m · Vester Skerninge
- DG VeNo Invest ApS 0 m · Vester Skerninge
- DG Management II ApS 0 m · Vester Skerninge
- TEMA 65+ Invest I A/S 0 m · Vester Skerninge
- T65 Carelink Invest ApS 0 m · Vester Skerninge