CNA 2017 Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38725742 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-06-20 |
| kapital | DKK 50.000 |
| sidst opdateret | 2025-05-22 |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | Roesgaard · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Dorrit Kirckhoff Hansen |
aktører og ejere
Ejere
| Christian Ebbelin Nygaard | Legal ejer | 100 % | Fra: 20.06.2017 |
Direktion
| Christian Ebbelin Nygaard | Direktør | Fra: 20.06.2017 |
Stiftere
| Christian Ebbelin Nygaard | Stifter | Fra: 20.06.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Frk. Nielsens Rengøring ApS
CVR 38726544
|
100 % | 20.06.2017 | 90.865 | 149.911 |
|
Novi El ApS
CVR 41932856
|
100 % | 11.12.2020 | 58.537 | 62.357 |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
Frk. Nielsens Rengøring ApS
CVR 38726544
|
20.06.2017 | 90.865 | 149.911 | |
|
Novi El ApS
CVR 41932856
|
11.12.2020 | 58.537 | 62.357 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 33.073 | 23.506 | 36.125 | 39.545 | 48.725 | 39.067 |
| Driftsresultat | 21.653 | 12.086 | 24.705 | 3.382 | — | 27.647 |
| Resultat før skat | 165.023 | 5.176 | 66.378 | 103.694 | 518.123 | 335.429 |
| Årets resultat | 158.874 | -282 | 60.143 | 99.830 | 512.090 | 330.761 |
| Egenkapital | 1.068.256 | 1.044.382 | 1.166.663 | 1.224.320 | 1.238.890 | 839.800 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.761.092 | 1.725.445 | 1.940.716 | 2.129.786 | 2.323.095 | 1.877.589 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Gæld i alt | 692.836 | 681.063 | 774.053 | 905.466 | 1.084.205 | 1.037.789 |
| Likvide beholdninger | 196.992 | 394.815 | 384.276 | 590.269 | 496.363 | 214.110 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | — | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 60,7 % | 60,5 % | 60,1 % | 57,5 % | 53,3 % | 44,7 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2026-06-08 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2025-06-24 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-06-30 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-06-26 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-06-10 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-05-31 Revisor: Roesgaard XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (7)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/01 2025 – 31/12 2025 | 2026-06-08 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2024 – 31/12 2024 | 2025-06-24 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2023 – 31/12 2023 | 2024-06-30 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2022 – 31/12 2022 | 2023-06-26 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2021 – 31/12 2021 | 2022-06-10 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2020 – 31/12 2020 | 2021-05-31 | Roesgaard | vis rapport |
| 01/01 2019 – 31/12 2019 | 2020-06-02 | Roesgaard & Partners | vis rapport |
p-enheder (1)
-
CNA 2017 Holding ApS Aktiv P-nr. 1022544051
- adresse
- Vær Bakkevej 8, 8700 Horsens
- startet
- 20.06.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Maja2025 ApS 111 m · Horsens
- BERGSTEDT HOLDING ApS 187 m · Horsens
- JM & Sønner ApS 237 m · Horsens
- Steen Holding, Horsens ApS 240 m · Horsens
- ARBOREA DANIA HOLDING ApS 267 m · Horsens
- Whanau ApS 284 m · Horsens
- Rixie Holding ApS 310 m · Horsens
- SLT Holding af 09.05.2017 Aps 357 m · Horsens