Lund Mou Holding ApS
stamdata
| CVR-nummer | 38861077 |
| status | Aktiv |
| virksomhedsform | Anpartsselskab |
| stiftet | 2017-08-03 |
| kapital | DKK 40.000 |
| tina@slagterlund.dk | |
| sidst opdateret | 2024-12-28 |
Beliggenhed
| adresse | Nyelandsvej 20, 2000 Frederiksberg |
| by | 2000 Frederiksberg |
| kommune | FREDERIKSBERG Kommune |
Branche
| hovedbranche | Ikke-finansielle holdingselskaber (642120) |
Revisor
| firma | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab · ifølge seneste årsrapport |
| underskriver | Kasper Kjærsgaard |
aktører og ejere
Ejere
| Tina Lund Mouritzen | Legal ejer | 100 % | Fra: 03.08.2017 |
Direktion
| Tina Lund Mouritzen | Direktør | Fra: 03.08.2017 |
Stiftere
| Tina Lund Mouritzen | Stifter | Fra: 03.08.2017 |
ejerskaber
Ejer af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
SL Food ApS
CVR 43751484
|
20–24,99 % | 03.01.2023 | 621.534 | 716.518 |
|
SLAGTER LUND ApS
CVR 89518415
|
20–24,99 % *
Ejerudvikling 20–24,99 %: fra 30.06.2023 10–14,99 %: 21.08.2017 – 29.06.2023 |
30.06.2023 | 3,4 mio | 3,7 mio |
Stifter af
| virksomhed | ejerandel | fra | resultat | egenkapital |
|---|---|---|---|---|
|
SL Food ApS
CVR 43751484
|
03.01.2023 | 621.534 | 716.518 |
regnskabstal (DKK)
| nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Nettoomsætning | — | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -2.475 | -2.225 | -2.252 | -2.328 | -2.075 | -4.503 |
| Driftsresultat | -2.475 | -2.225 | -2.252 | -2.328 | -2.075 | -4.503 |
| Resultat før skat | 189.670 | 170.441 | -7.424 | 40.718 | 183.354 | 91.112 |
| Årets resultat | 189.670 | 170.441 | -7.424 | 40.718 | 183.354 | 91.112 |
| Egenkapital | 456.522 | 388.852 | 336.211 | 343.635 | 415.917 | 232.563 |
| Aktiver i alt (balance) | 1.030.669 | 1.166.175 | 1.300.411 | 803.173 | 813.823 | 626.531 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Gæld i alt | 574.147 | 777.323 | 964.200 | 459.538 | 397.906 | 393.968 |
| Likvide beholdninger | 34.001 | 169.507 | 303.743 | 264.505 | 135.155 | 37.863 |
| Antal ansatte (årsrapport) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 44,3 % | 33,3 % | 25,8 % | 42,8 % | 51,1 % | 37,1 % |
| Årsrapport |
vis
Offentliggjort: 2025-10-02 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2024-10-17 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2023-11-27 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2022-11-14 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2021-11-17 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
vis
Offentliggjort: 2020-11-16 Revisor: JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab XBRL (rådata) |
Alle årsrapporter (6)
| periode | offentliggjort | revisor | |
|---|---|---|---|
| 01/07 2024 – 30/06 2025 | 2025-10-02 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2023 – 30/06 2024 | 2024-10-17 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2022 – 30/06 2023 | 2023-11-27 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2021 – 30/06 2022 | 2022-11-14 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2020 – 30/06 2021 | 2021-11-17 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
| 01/07 2019 – 30/06 2020 | 2020-11-16 | JS Revision Godkendt Revisionsaktieselskab | vis rapport |
p-enheder (1)
-
Lund Mou Holding ApS Aktiv P-nr. 1022753718
- startet
- 03.08.2017
- ansatte
- —
virksomheder i nærheden
Samme branche inden for 10 km
- Birkedalen ApS 0 m · Frederiksberg
- NIKIJ ApS 24 m · Frederiksberg
- Bex Holding ApS 24 m · Frederiksberg
- Rimme Holding ApS 42 m · Frederiksberg
- BMK Ventures Holding ApS 42 m · Frederiksberg
- Pisinger Holding ApS 46 m · Frederiksberg
- JGSM Holding ApS 55 m · Frederiksberg
- J.P. Mikkelsen Holding ApS 56 m · Frederiksberg